TANEC PRAHA 2022
28. 5. - 28. 6. 2022

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA je každoročním vrcholem taneční sezóny. Letošní již 34. ročník se bude konat v termínu od 28. 5. do 28. 6. 2022 v Praze a řadě dalších měst a obcí ČR.

PROGRAM V PRAZE
PROGRAM V REGIONECH

 

HLAVNÍ PROGRAM V PRAZE

1. + 2. 6. | 20:00 | PONEC – dance venue | WArd/waRD / Ann Van den Broek (NL/BE) | Joy Enjoy Joy | Festival Opening 
7. + 8. 6. | 20:00 | PONEC – dance venue | Silvia Gribaudi (IT) & Tereza Ondrová (CZ) | INSECTUM in...Prague | Premiere 
10. 6. | 20:00 | PONEC – dance venue | Alessandra Paoletti & Damiano Ottavio Bigi (IT) | Un discreto protagonista 
11. 6. | 15:00 + 17:00 | Náměstí Jana Palacha | Clarice Lima & coll. (BR/PT/SI) | Woods | Open Air 
12. 6. | 15:00 + 17:00 | Náměstí Republiky | Clarice Lima & coll. (BR/PT/SI) | Woods | Open Air 
12. 6. | 17:00 | Trade Fair Palace NG Prague | Anastasia Valsamaki (GR) | Body Monologue
12. 6. | 19:00 | Stalin monument – Letná | Máté Mészáros (HU) | The Mechanics of Distance | Open Air
14. 6. | 14:00 | HAMU – black hall | Igor x Moreno (UK) | Idiot-Syncrasy | VR 
16. 6. | 20:00 | PONEC – dance venue | Eymen - Point of View (CZ/GH) | Film premiere | Sena Atsugah (GH) | Gbei! 
18. + 19. 6. | 18:00 | Vítkov – Václavské náměstí | Byström Källblad (SE) | City Horses | Open Air 
19. 6. | 17:00 | Trade Fair Palace NG Prague | Sena Atsugah (GH) | Gbei! 
22. 6. | 18:00 | Nad Krenovkou | Focus Ukraine 
22. + 23. 6. | 20:00 | PONEC – dance venue | Louise Lecavalier (CA) | Stations 
26. 6. | 18:00 | The Karlin Barracks | tYhle/Marie Gourdain & coll. (CZ/FR/SK) | ICARUS | Open Air | Junior 
26. 6. | 20:00 | PONEC – dance venue | Viktor Černický (CZ) | Prima | Premiere 
27. 6. | 18:00 + 20:00 | Vítkov | Nicole Beutler (NL/DE) | Still Life in the city | Open Air 
28. 6. | 20:00 | The New Stage of the National Theatre | Maguy Marin (FR) | Umwelt | Festival Closing

 

PROGRAM V REGIONECH

Brno | 28. 5. | 17:00 + 19:00 | náměstí Svobody | Clarice Lima & coll. (BR/PT/SI) | Woods | Open Air
Brno | 29. 5. | 17:00 + 19:00 | Moravské náměstí - U Jošta | Clarice Lima & coll. (BR/PT/SI) | Woods | Open Air
Brno | 10. 6. | 19:30 | CO.LABS | POCKETART / Sabina Bočková, Johana Pocková, Inga Zotova-Mikshina (CZ) Treatment of Remembering | Open Air

Broumov | 20. 6. | 18:00 | Klášter Broumov - Klášterní zahrada | Viktor Černický (CZ/SK) | PLI | Open Air | Family Friendly

ČB | 12. 6. | 15:00 | Biskupská zahrada | Eli a kol. / Mirka Eliášová (CZ) | Škatulení | Open Air | Junior
ČB | 14. 6. | 19:00 | Piaristické náměstí | POCKETART / Sabina Bočková, Johana Pocková (CZ) Jáma lvová unlimited | Open Air
ČB | 15. 6. | 21:00 | kostel Panny Marie Růžencové | POCKETART / Johana Pocková (CZ) | K Madoně se rzí

HK | 8. 6. | 19:00 | Divadlo Drak | POCKETART / Johana Pocková (CZ) | K Madoně se rzí
HK | 9. 6. | 19:00 | Divadlo Drak | Jitka Čechová, Tereza Lenerová (CZ) | dis pla y
HK | 16. 6. | 14:00 | Rock for People | Temporary Collective / T. Ondrová, P. Tejnorová a kol. (CZ) | Silent | Open Air

Choceň | 20. 6. | 20:30 | Nádvoří zámku | Jitka Čechová, Tereza Lenerová (CZ) | dis pla y | Open Air
Choceň | 23. 6. | 10:00 + 16:00 | Nádvoří zámku | Masako Matsushita (IT) | Vibes #3 | Open Air | Junior 8+

Jihlava | 11. 6. | 19:30 | Smetanovy sady | POCKETART / Sabina Bočková, Johana Pocková, Inga Zotova-Mikshina (CZ) Treatment of Remembering | Open Air

Karlovy Vary | 15. 6. | 17:00 | Vřídelní kolonáda | Temporary Collective / T. Ondrová, P. Tejnorová a kol. (CZ) | Silent | Open Air

Kladruby | 25. 6. | 20:00 | Klášter Kladruby - kostel Nanebevzetí Panny Marie | POCKETART / Johana Pocková (CZ) | K Madoně se rzí

Liberec | 15. 6. | 18:30 + 20:00 | Kino Varšava | Emese Cuhorka & Csaba Molnár (HU) | Masterwork | VR

Louny | 11. 6. | 20:30 | Galerie Benedikta Rejta | Kateřina Szymanski (CZ) | HEREAFTER + Anastasia Valsamaki (GR) | Body Monologue

Malovice | 2. 6. | 10:00 | Švestkový Dvůr | Viktor Černický (CZ/SK) | PLI | Junior
Malovice | 4. 6. | 16:00 | Švestkový Dvůr | Barbora Látalová, Tereza Říčanová (CZ) | Kozí kraviny | Junior
Malovice | 11. 6. | 19:00 | Švestkový Dvůr | Máté Mészáros (HU) | The Mechanics of Distance| Open Air
Malovice | 18. 6. | 19:00 | Švestkový Dvůr | POCKETART / Sabina Bočková, Johana Pocková, Inga Zotova-Mikshina (CZ) Treatment of Remembering

Manětín | 18. 6. | 16:00 | Plovárna Manětín | Eli a kol. / Mirka Eliášová (CZ) | Škatulení | Open Air | Junior

Olomouc | 1. 6. | 19:00 | Divadlo na cucky | Jitka Čechová, Tereza Lenerová (CZ) | dis pla y
Olomouc | 16. 6. | 19:00 | Divadlo na cucky | Lucia Kašiarová & Ufftenživot (CZ) | Mnohodinec

Ostrava | 2. 6. | 15:00 | Elektra | Clarice Lima & coll. (BR/PT/SI) | Woods | Open Air
Ostrava | 2. 6. | 18:00 | Dock | Clarice Lima & coll. (BR/PT/SI) | Woods | Open Air
Ostrava | 11. 6. | 17:00 | DK Poklad | Viktor Černický (CZ/SK) | PLI | Open Air | Family Friendly

Pacov | 25. 6. | 15:30 | Zahrádka u Komunitního centra | Barbora Látalová, Tereza Říčanová (CZ) | Kozí kraviny - polní verze + workshop | Junior | Open Air

Pardubice | 3. 6. | 20:00 | Divadlo 29 | Jitka Čechová, Tereza Lenerová (CZ) | dis pla y
Pardubice | 9. 6. | 20:00 | Gampa + Divadlo 29 | Kateřina Szymanski (CZ) | HEREAFTER + Anastazia Valsamaki (GR) | Body Monologue
Pardubice | 14. 6. | 20:00 | Divadlo 29 | Lucia Kašiarová & Ufftenživot (CZ) | Mnohodinec
Pardubice | 16. 6. | 20:00 | Divadlo 29 | Alessandra Paoletti & Damiano Ottavio Bigi (IT) | Un discreto protagonista 

Plzeň | 7. 6. | 16:00 + 18:00 | U Branky - Kopeckého sady | Clarice Lima & coll. (BR/PT/SI) | Woods | Open Air
Plzeň | 14. 6. | 19:00 | Moving Station | Alessandra Paoletti & Damiano Ottavio Bigi (IT) | Un discreto protagonista 
Plzeň | 20. 6. | 18:00 | DEPO2015 | tYhle / Marie Gourdain & kol. (CZ/FR/SK) | ICARUS | Open Air | Junior 8+
Plzeň | 21. 6. | 19:00 | POCKETART / Sabina Bočková, Johana Pocková, Inga Zotova-Mikshina (CZ) Treatment of Remembering

Sušice | 13. 6. | 17:00 + 19:00 | SIRKUS | Emese Cuhorka & Csaba Molnár (HU) | Masterwork | VR

Tábor | 3. 6. | 10:00 | Divadlo Oskara Nedbala Tábor - Divadelní zahrada | Viktor Černický (CZ/SK) | PLI | Junior
Tábor | 3. 6. | 16:00 | Divadlo Oskara Nedbala Tábor - Divadelní zahrada | Viktor Černický (CZ/SK) | PLI | Family Friendly

Ústí nad Orlicí | 3. 6. | 19:00 | Roškotovo divadlo | Markéta Stránská (CZ) | LeŤ

Varnsdorf | 9. 6. | 19:00 | Městské divadlo Varnsdorf | Viktor Černický (CZ/SK) | PLI

Vimperk | 15. 6. | 10:00 | ZŠ TGM | Viktor Černický (CZ/SK) | PLI | Open Air | Junior
Vimperk | 15. 6. | 18:00 | ZŠ TGM | Viktor Černický (CZ/SK) | PLI | Open Air | Family Friendly
Vimperk | 19. 6. | 15:30 | Městský park | Eli a kol. / Mirka Eliášová (CZ) | Škatulení | Open Air | Junior

Volyně | 10. 6. | 21:00 | Galerie Na shledanou | Markéta Vacovská (CZ) | Odloučení
Volyně | 18. 6. | 20:00 | Galerie Na shledanou | Sena Atsugah (GH) | Gbei! + Eymen - Point of View (CZ/GH)
Volyně | 20. 6. | 10:00 | Městské muzeum - nádvoří tvrze | Eli a kol. / Mirka Eliášová (CZ) | Škatulení | Open Air Junior

Záluží - Třemošná | 17. 6. | 10:30 | TJ Tatran Třemošná | Viktor Černický (CZ/SK) | PLI | Open Air | Junior

 

TANEC PRAHA Junior nabídne vybraná představení umělců z Itálie (Masako Matsushita) a ČR (Viktor Černický, POCKETART), která budou uvedena na školách i pro veřejnost pod hlavičkou EU projektu Shape It, součástí festivalu bude i prezentace projektu Tanec školám. Festival nabídne také bohatý doprovodný program - diskuse s umělci, workshopy, výstavu apod.

Představení budeme do prodeje přidávat postupně, první vstupenky si můžete zakoupit již 26.4. v sekci program na našem webu nebo na Goout.cz.

#tanecpraha