17

June

CONCEPT:
Ioanna Paraskevopoulou

CHOREOGRAPHY:
Ioanna Paraskevopoulou

DIRECTION:
Ioanna Paraskevopoulou

PERFORMERS:
Georgios Kotsifakis, Ioanna Paraskevopoulou

DRAMATURGY:
Elena Novakovits

LIGHT DESIGN:
Eliza Alexandropoulou, Tzanos  Mazis

SOUND DESIGN:
Danis Chatzivasilakis

VIDEO ENFINNER:
Konstantinios Asimakopoulos

COSTUMES:
Ioanna Paraskevopoulou

SCENOGRAPHY:
Ioanna Paraskevopoulou

PRODUCTION:
Ioanna Paraskevopoulou

PRODUCER:
Onassis STEGI

THANKS TO:
Eleni Tzarou, Thanos Daskalopoulos, Alexandros Tomaras

PREMIERE:
11. 3. 2022

DURATION:
43 min

AGE:
8+

Inscenace MOS je scénická interakce pohybu, zvuku a obrazu, ve které dva tanečníci dotváří zvukovou stopu pro řadu filmových scén a pohyblivých obrazů. Diváci mohou živě sledovat vznik tohoto netradičního soundtracku. Fascinující multimediální podívaná, které nechybí hravost, přesnost ani originalita.

Řecká choreografka a tanečnice Ioanna Paraskevopoulou ve své inscenaci MOS rozpracovává svůj výzkum zaměřený na využití audiovizuálních nástrojů v oblasti tance. Spolu s kolegou a tanečním partnerem Giorgosem Kotsifakisem vytváří živě na scéně za pomocí všemožných předmětů a tanečních pohybů originální soundtrack pro sérii filmových scén a skečů. Divák přihlíží této prazvláštní zvukové laboratoři, kde se z vějíře, deštníku nebo přísavky stávají zvukotvorná média a do centra jeho pozornosti se dostává nejen vizuální, ale především akustický projev pohybu a tance.

Inspirací pro MOS byl mimo jiné tzv. kokosový efekt. Název tohoto termínu z oblasti filmové produkce byl odvozen od skutečnosti, že ve starých filmech byl pro ilustraci klapotu koňských kopyt používán tlukot kokosových skořápek.

The performance uses spoken word in English, sudden loud noises and stroboscope. 

 


Ioanna Paraskevopoulou is a dancer and choreographer working in Athens. After graduating from the Greek National School of Dance, she studeis at the Department of Audio and Visual Arts at the Ionian University. Her work focuses on the relationship between audio-visual media and movement. She plays with possible shifts, shuffles and potential augmentation of dance and choreography. Her works have been critically acclaimed in Greece and on the international scene. With MOS, Ioanna was one of the Aerowaves Twenty23 artists.

 

www.ioannaparaskevopoulou.com

​  ​  

Tickets

    

17

June

MOS

PONEC - dance venue (Praha)
20:00
Buy a ticket
Add to Calendar 17-06-2024 20:00 17-06-2024 20:00 Czech republic/Europe MOS Inscenace MOS je scénická interakce pohybu, zvuku a obrazu, ve které dva tanečníci dotváří zvukovou stopu pro řadu filmových scén a pohyblivých obrazů. Diváci mohou živě sledovat vznik tohoto netradičního soundtracku. Fascinující multimediální podívaná, které nechybí hravost, přesnost ani originalita. Řecká choreografka a tanečnice Ioanna Paraskevopoulou ve své inscenaci MOS rozpracovává svůj výzkum zaměřený na využití audiovizuálních nástrojů v oblasti tance. Spolu s kolegou a tanečním partnerem Giorgosem Kotsifakisem vytváří živě na scéně za pomocí všemožných předmětů a tanečních pohybů originální soundtrack pro sérii filmových scén a skečů. Divák přihlíží této prazvláštní zvukové laboratoři, kde se z vějíře, deštníku nebo přísavky stávají zvukotvorná média a do centra jeho pozornosti se dostává nejen vizuální, ale především akustický projev pohybu a tance. Inspirací pro MOS byl mimo jiné tzv. kokosový efekt. Název tohoto termínu z oblasti filmové produkce byl odvozen od skutečnosti, že ve starých filmech byl pro ilustraci klapotu koňských kopyt používán tlukot kokosových skořápek. The performance uses spoken word in English, sudden loud noises and stroboscope.    Ioanna Paraskevopoulou is a dancer and choreographer working in Athens. After graduating from the Greek National School of Dance, she studeis at the Department of Audio and Visual Arts at the Ionian University. Her work focuses on the relationship between audio-visual media and movement. She plays with possible shifts, shuffles and potential augmentation of dance and choreography. Her works have been critically acclaimed in Greece and on the international scene. With MOS, Ioanna was one of the Aerowaves Twenty23 artists.   www.ioannaparaskevopoulou.com ​  ​   Husitská 24A/899 Praha Czech Republic
    

19

June

MOS

Theatre 29 (Pardubice)
20:00
Buy a ticket
Add to Calendar 19-06-2024 20:00 19-06-2024 20:00 Czech republic/Europe MOS Inscenace MOS je scénická interakce pohybu, zvuku a obrazu, ve které dva tanečníci dotváří zvukovou stopu pro řadu filmových scén a pohyblivých obrazů. Diváci mohou živě sledovat vznik tohoto netradičního soundtracku. Fascinující multimediální podívaná, které nechybí hravost, přesnost ani originalita. Řecká choreografka a tanečnice Ioanna Paraskevopoulou ve své inscenaci MOS rozpracovává svůj výzkum zaměřený na využití audiovizuálních nástrojů v oblasti tance. Spolu s kolegou a tanečním partnerem Giorgosem Kotsifakisem vytváří živě na scéně za pomocí všemožných předmětů a tanečních pohybů originální soundtrack pro sérii filmových scén a skečů. Divák přihlíží této prazvláštní zvukové laboratoři, kde se z vějíře, deštníku nebo přísavky stávají zvukotvorná média a do centra jeho pozornosti se dostává nejen vizuální, ale především akustický projev pohybu a tance. Inspirací pro MOS byl mimo jiné tzv. kokosový efekt. Název tohoto termínu z oblasti filmové produkce byl odvozen od skutečnosti, že ve starých filmech byl pro ilustraci klapotu koňských kopyt používán tlukot kokosových skořápek. The performance uses spoken word in English, sudden loud noises and stroboscope.    Ioanna Paraskevopoulou is a dancer and choreographer working in Athens. After graduating from the Greek National School of Dance, she studeis at the Department of Audio and Visual Arts at the Ionian University. Her work focuses on the relationship between audio-visual media and movement. She plays with possible shifts, shuffles and potential augmentation of dance and choreography. Her works have been critically acclaimed in Greece and on the international scene. With MOS, Ioanna was one of the Aerowaves Twenty23 artists.   www.ioannaparaskevopoulou.com ​  ​   Ul. sv. Anežky České 29 Pardubice Czech Republic
Foto: Pinemopi Gerasimou
Foto: Pinemopi Gerasimou
Foto: Pinemopi Gerasimou

#tanecpraha