17

Červen

KONCEPT:
Ioanna Paraskevopoulou

CHOREOGRAFIE:
Ioanna Paraskevopoulou

REŽIE:
Ioanna Paraskevopoulou

ÚČINKUJÍCÍ:
Georgios Kotsifakis, Ioanna Paraskevopoulou

DRAMATURGIE:
Elena Novakovits

SVĚTELNÝ DESIGN:
Eliza Alexandropoulou, Tzanos  Mazis

ZVUKOVÝ DESIGN:
Danis Chatzivasilakis

VIDEO:
Konstantinios Asimakopoulos

KOSTÝMY:
Ioanna Paraskevopoulou

SCÉNOGRAFIE:
Ioanna Paraskevopoulou

PRODUKCE:
Ioanna Paraskevopoulou

PRODUCENT:
Onassis STEGI

PODĚKOVÁNÍ:
Eleni Tzarou, Thanos Daskalopoulos, Alexandros Tomaras

PREMIÉRA:
11. 3. 2022

DÉLKA:
43 min

VĚK:
8+

Inscenace MOS je scénická interakce pohybu, zvuku a obrazu, ve které dva tanečníci dotváří zvukovou stopu pro řadu filmových scén a pohyblivých obrazů. Diváci mohou živě sledovat vznik tohoto netradičního soundtracku. Fascinující multimediální podívaná, které nechybí hravost, přesnost ani originalita.

Řecká choreografka a tanečnice Ioanna Paraskevopoulou ve své inscenaci MOS rozpracovává svůj výzkum zaměřený na využití audiovizuálních nástrojů v oblasti tance. Spolu s kolegou a tanečním partnerem Giorgosem Kotsifakisem vytváří živě na scéně za pomocí všemožných předmětů a tanečních pohybů originální soundtrack pro sérii filmových scén a skečů. Divák přihlíží této prazvláštní zvukové laboratoři, kde se z vějíře, deštníku nebo přísavky stávají zvukotvorná média a do centra jeho pozornosti se dostává nejen vizuální, ale především akustický projev pohybu a tance.

Inspirací pro MOS byl mimo jiné tzv. kokosový efekt. Název tohoto termínu z oblasti filmové produkce byl odvozen od skutečnosti, že ve starých filmech byl pro ilustraci klapotu koňských kopyt používán tlukot kokosových skořápek.

Upozornění pro diváky: představení obsahuje mluvené slovo v anglickém jazyce, náhlé hlasité zvuky a stroboskop.

 


Ioanna Paraskevopoulou je mladá tanečnice a choreografka působící v Aténách. Absolvovala Řeckou národní taneční školu a v současné době studuje na Katedře audiovizuálních umění na Jónské univerzitě.  Ve své umělecké praxi se zaměřuje na vztah mezi audiovizuálními médii a pohybem. Zkoumá přenastavení a možná rozšíření oblasti choreografie a tance. Za svou kariéru získala četná ocenění v Řecku a zahraničí a její inscenace MOS se stala součástí Aerowaves Twenty23.

 

www.ioannaparaskevopoulou.com

​  ​  

Vstupenky

    

17

Červen

MOS

PONEC - divadlo pro tanec (Praha)
20:00
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře 17-06-2024 20:00 17-06-2024 20:00 Czech republic/Europe MOS Inscenace MOS je scénická interakce pohybu, zvuku a obrazu, ve které dva tanečníci dotváří zvukovou stopu pro řadu filmových scén a pohyblivých obrazů. Diváci mohou živě sledovat vznik tohoto netradičního soundtracku. Fascinující multimediální podívaná, které nechybí hravost, přesnost ani originalita. Řecká choreografka a tanečnice Ioanna Paraskevopoulou ve své inscenaci MOS rozpracovává svůj výzkum zaměřený na využití audiovizuálních nástrojů v oblasti tance. Spolu s kolegou a tanečním partnerem Giorgosem Kotsifakisem vytváří živě na scéně za pomocí všemožných předmětů a tanečních pohybů originální soundtrack pro sérii filmových scén a skečů. Divák přihlíží této prazvláštní zvukové laboratoři, kde se z vějíře, deštníku nebo přísavky stávají zvukotvorná média a do centra jeho pozornosti se dostává nejen vizuální, ale především akustický projev pohybu a tance. Inspirací pro MOS byl mimo jiné tzv. kokosový efekt. Název tohoto termínu z oblasti filmové produkce byl odvozen od skutečnosti, že ve starých filmech byl pro ilustraci klapotu koňských kopyt používán tlukot kokosových skořápek. Upozornění pro diváky: představení obsahuje mluvené slovo v anglickém jazyce, náhlé hlasité zvuky a stroboskop.   Ioanna Paraskevopoulou je mladá tanečnice a choreografka působící v Aténách. Absolvovala Řeckou národní taneční školu a v současné době studuje na Katedře audiovizuálních umění na Jónské univerzitě.  Ve své umělecké praxi se zaměřuje na vztah mezi audiovizuálními médii a pohybem. Zkoumá přenastavení a možná rozšíření oblasti choreografie a tance. Za svou kariéru získala četná ocenění v Řecku a zahraničí a její inscenace MOS se stala součástí Aerowaves Twenty23.   www.ioannaparaskevopoulou.com ​  ​   Husitská 24A/899 Praha Česká republika
Foto: Pinemopi Gerasimou
Foto: Pinemopi Gerasimou
Foto: Pinemopi Gerasimou

#tanecpraha