WRECK - The list of extinct species

Pietro Marullo (IT/BE)

REŽIE A CHOREOGRAFIE:
Pietro Marullo

ZVUKOVÝ DESIGNÉR: 
Jean-Noël Boissé

SVĚTELNÝ DESIGNÉR:
Julie Petite-Etienne

MĚKKÝ OBJEKT A KOSTÝMY:
Pietro Marullo & Bertrand Nodet

ÚČINKUJÍCÍ:
Tereza Holubová, Veronika Horiacha, Eliška Kirová, Lena Korotkova, Miroslav Kochánek a Eva Urbanová

PRODUKCE:
Insieme Irreali Company

KOPRODUKCE:
Festival Internazionale Danza Oriente Occidente, MART – Museo di Arte Moderna e Contemporanea di Trento etRovereto, Théâtre Varia de Bruxelles, La Coop asbl. S finanční pomocí Fédération Wallonie-Bruxelles – CIAS, Commission communautaire française, Wallonie-Bruxelles International, Tax Shelter o fFédéral Belgian Gouvernement.

ZA PODPORY: 
RAMDAM – un center d’art ve Francii, CDC La Briqueterie ve Francii a TanzHaus v Curychu ve Švýcarsku. S podporou The institution is Wallonie Bruxelles international (WBI).

PREMIÉRA:
30. srpen 2017, Rovereto, Italy, FESTIVAL ORIENTEOCCIDENTE 

DÉLKA:
55 min

VĚK:
dospělý

 

  

 

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva Kultury ČR.

 

Hlavním protagonistou této žánry překračující inscenace je vznášející se kolosální černá entita. Jedná se o mořskou příšeru, ztělesnění kapitalismu nebo klimatických změn? To je na vás. Jisté ale je, že ji nechcete potkat a nechat se jí pronásledovat a zmítat jako skupina performerů.

Wreck (Vrak: seznam vyhynulých druhů) není smyšlený sci-fi film, nýbrž odraz reality a lidské zranitelnosti. I v temnotě se ale může blýsknout naděje, že dokážeme získat zpět svou svobodu.

 


Pietro Marullo
Italský umělec působící v Bruselu, kde založil soubor INSIEME IRREALI Company. Jeho tvorba, překračující umělecké disciplíny, propojuje výtvarné a performativní umění, instalace a moderní technologie. Zaměřuje se na sociální, historická a antropologická témata. Jeho díla byla prezentována na čtyřech kontinentech na významných světových festivalech, scénách a platformách. Od roku 2015 zkoumá na antropologické a estetické úrovni pojítko mezi realitou a symbolickým jazykem. Jeho experimentální dílo WRECK patřilo k vybraným kusům platformy Aerowaves 2018 a uspělo i v programu PQ 2023.

Vstupenky

Foto: Bertrand Nodet
Foto: Bertrand Nodet

#tanecpraha