KONCEPT, CHOREOGRAFIE, PERFORMANCE:
Viktor Černický 

SCÉNOGRAFIE:
Drahomír Stulír 

SVĚTELNÝ DESIGN:
Zuzana Režná 

DRAMATURGIE:
Lukáš Karásek 

FOTO:
Vojtěch Brtnický

VE SPOLUPRÁCI S:
PONEC – divadlo pro tanec (CZ), BuranTeatr Brno (CZ), CNK Záhrada Banská Bystrica (SK), Stanica Žilina-Zariečie (SK), Théâtre De L‘arsenal ve Val-de-Reuil (FR),  CIRQUEON (CZ),  Divadlo Alfred ve dvoře (CZ), Studio ALTA (CZ), Festival Bazaar (CZ), Divadlo Pôtoň (SK), Festival Kiosk (SK), CSC – Centro per la Scena Contemporanea Bassano del Grappa (IT) 

ZA PODPORY:
Projekt je realizován za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Statutárního města Brna a hl. města Prahy.

Představení v Hradci Králové uvádíme ve spolupráci s festivalem ENTRÉE K TANCI. 

PREMIÉRA:
11. listopad 2018, PONEC – divadlo pro tanec

DÉLKA:
40 minut

VĚK:
bez omezení

    

 

 

22 konferenčních židlí, obsesivní rytmus a jeden odhodlaný muž. Představení, které se pohybuje na pomezí instalace, performance, tance a cirkusu, zábavnou formou ukazuje, že i předměty každodenního života lze proměnit v neuvěřitelné kousky architektury. PLI navazuje na barokní filosofii Gottfrieda Wilhelma Leibnize, robustnost a okázalost tehdejší doby však nahrazuje jednoduchostí a minimalismem scénického provedení.

Inscenace PLI získala v roce 2019 Hlavní cenu České taneční platformy a Cenu diváků a bude prezentována v rámci Aerowaves Spring Forward 2020 v Rijece.

 

Představení je vhodné pro všechny věkové kategorie. Děti jsou vítány v doprovodu dospělých.

 


Viktor Černický je taneční umělec, dramaturg a pedagog, který vytváří díla na pomezí tance, fyzického divadla, cirkusu a výtvarného umění. Jeho sólové představení PLI získalo v roce 2019 Hlavní cenu a Cenu diváků České taneční platformy. Jeho práce je široce prezentována na evropských a asijských scénach a festivalech, mimo jiné v Paříži, Londýně, Hong Kongu, Bangkoku, Stockholmu, Barceloně, Vilniusu nebo v Kalamatě. Prestižní evropská síť současného tance Aerowaves zařadila představení PLI do výběru Aerowaves Twenty20, v roce 2021 bylo toto představení podpořeno v rámci Dancenet Sweden. Od roku 2019 je Viktor hostujícím pedagogem na Akademii múzických umění v Praze, na mezinárodním programu Master in Devised and Object Theatre.

Vstupenky

Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický

#tanecpraha