Insectum In Prague – otevřená zkouška

Silvia Gribaudi (IT) & Tereza Ondrová (CZ)

Online uvedení – otevřená zkouška – 8.12.2020 

 

Supervize a režie:

Silvia Gribaudi

Tanec a choreografie:

Tereza Ondrová

Produkce:

Daniela Řeháková

Foto a vizuál:

Marek Bartoš

Premiéra:

Červen 2021 v rácmi Mezinárodního festivalu TANEC PRAHA 2021

Projekt vzniká za podpory:

MKČR, MHMP, Studio Alta, REZI.DANCE – Komařice, Tanec Praha z.ú. / PONEC - divadlo pro tanec​

Koproducent projektu:

Tanec Praha z.ú. / TANEC PRAHA - festival​

Akce proběhne v angličtině s možností volby simultánního tlumočení do češtiny (tlumočení: Kateřina Vorlická).

REGISTRUJTE SE ZDE, kapacita je omezená a vstupné dobrovolné. 

*

Insectum In Prague je sólový projekt pro jednu tanečnici a performerku. 

Tento projekt je inspirován konceptem In-sectum, který vytvořila Elisabetta Zavoli a Sara Michieletto.

Tereza Ondrová vytvořila před několika lety osamělý charakter paní Vltavské (v režii Anny Polívkové v představení „Případy doktora Toureta“). I v novém projektu navazuje na tento motiv tvorby charakteru s důrazem na spojení tance, nadhledu a humoru. Nový projekt Insectum In Prague vzniká pod režijním vedením Silvie Gribaudi, která pochází z italského Turína, intenzivně se věnuje spojení tance s ironií, klade důraz na samotné tělo a vztah s publikem.

Celosvětová epidemie ovlivnila i vývoj tohoto projektu – nejen v nemožnosti setkat se a tvořit společně - ale také po tematické stránce. To, co nastalo během epidemie, nouzového stavu a karantény, byl zvláštní moment zastavení. Přirozeně nás to všechny odpoutalo od určitých (mnohdy až stereotypních) každodenních a pracovních aktivit a některé z nás to nasměrovala do přírody – k přírodě. Projekt Insectum In Prague v režii jedné z předních italských performerek a tanečnic Silvie Gribaudi vzniká ve spolupráci s italskou vizuální umělkyní Elisabettou Zavoli a italskou houslistkou Sarou Michieletto. Tyto dvě ženy připravují umělecký manifest, ve kterém by chtěly zviditelnit problematiku, týkající se životního prostředí. Vyzdvihují zejména HMYZ, který je všeobecně opomíjený, protože je malý a tím pádem pro spoustu lidí bezvýznamný. Slovo INSECTA pochází z latinského slova insectum, což znamená „to jenž je nakrájeno“ -  pro definování třídy zvířat patřících do Arthropody - jejichž tělo je rozděleno na části.

První on-line prezentace tohoto sóla proběhne formou otevřené zkoušky.

*

Díky ocenění České Taneční Platformy 2016, které bylo udělené Robertem Casarottem (ředitelem tanečních projektů Centro per la Scena Contemporanea di Bassano del Grappa a Operaestate Festival Veneto) a získané za výkon v inscenaci AS LONG AS HOLDING HANDS, mohla Tereza odjet na choreografický výzkum do Bassana del Grappa. Tímto se tanečnici a choreografce Tereze Ondrové otevřel nový svět, setkala se s předními osobnostmi mladé italské taneční generace. Tvůrci jí začali fascinovat především vlastním studiem, tvorbou i s místní komunitou, s místním prostorem muzea, ale také prací s vynikající technikou, emocionální působivostí a přesto silnou jevištní přítomností. Nevynechala ani jeden taneční ročník letního festivalu v Bassanu del Grappa. Po opakovaném setkání s tvůrci jako je Alessandro Sciarroni,  Daniele Ninarello, Silvia Gribaudi nebo Francesca Foscarini, se  Tereza rozhodla oslovit dvě silné ženské osobnosti současné italské scény ke spolupráci. Vznikají tak dva  razantně jiné taneční projekty – dva odlišné silné ženské  a slibné tandemy -  Insectum In Prague (Silvia Gribaudi) a IN BE-TWEEN (Francesca Foscarini).

Vstupenky

#tanecpraha