Silvia Gribaudi (IT) & Tereza Ondrová (CZ)

 

Silvia Gribaudi (IT)

Choreografka a performerka 

Pochází z Turína. Její choreografie, v nichž souzní tanec s ironií, propojují múzická umění, tanec, divadlo, kladou důraz na tělo a vztah s publikem. V roce 2009 vytvořila dílo A corpo libero, za něž získala cenu diváků a poroty v soutěži Giovane danza d’autore, a které bylo vybráno pro Aerowaves, benátské Biennale, Dublin Dance Festival, Edinburgh Fringe Festival, Dance Victoria Canada, Do Disturb Festival v Palais De Tokyo v Paříži a Santarcangelo Festival. Mezi její další díla patří např. My place, Felice, R.OSA a Empty.Swimming.Pool. V roce 2019 uvedla premiéru představení Humana Vergogna a Graces, které bylo oceněno na CollaborAction#4 2018/19. V roce 2020 představí své nejnovější dílo Mon Jour.

Tereza Ondrová (CZ)

Tanečnice, pedagožka, choreografka, absolventka pražské HAMU. Jako osobitou interpretku ji ke spolupráci zvaly a zvou nejvýznamnější osobnosti a soubory v ČR – Jan Kodet, Lenka Ottová, DOT 504, Mirka Eliášová, Peter Mika, Věra Ondrašíková aj. Stala se jednou ze zakladatelek souboru VerTeDance, s nímž rovněž spolupracují další osobnosti.

Na ČESKÉ TANEČNÍ PLATFORMĚ získali VerTeDance ocenění Taneční inscenace roku již třikrát (2005: Tichomluva, 2012: Kolik váží vaše touha?, 2014: KOREKCE) a Tereza Ondrová byla v neposlední řadě oceněna i jako Tanečnice roku 2010 za svůj výkon v představení s Annou Polívkovou. V 2019 roku získala Cenu České taneční platformy za nejlepší taneční výkon.
#tanecpraha