Milí diváci,

po týdnech intenzivní práce jsme konečně připravení prohlásit: festival BUDE, bude jiný, bude lokální a bude o něco kratší, ale bude a vy můžete být u toho s námi!

Průběžně zveřejňujeme nový program festivalu TANEC PRAHA 2020, který reaguje na aktuální dění a s nadhledem i respektem se staví k dané situaci. Tančíme dál a budeme moc rádi, pokud si zatančíte s námi – v Praze anebo dalších 17 městech a obcích v celé republice.

Letošní ročník jsme se rozhodli věnovat prioritně, avšak nejen domácí umělecké scéně. V Praze se můžete těšit mimo jiné na premiéru nového díla Zápas s jazykem, GUIDEd tour v PONCI, site-specific projekt Plíce Žižkova, na němž se podílí přes 30 českých, slovenských i dalších umělců či DUETY probíhající za prosklenými zdmi Veletržního paláce. V regionech uvedeme venkovní verzi úspěšné inscenace PLI, rodinný LEGOrytmus či elektrizující Jámu lvovou a další. Mezinárodní přesah úplně chybět nebude, hledáme pro něj online cesty. Nové termíny původně plánovaných zahraničních představení jsou v jednání a doufáme, že první várku vám budeme moci dovézt už na podzim.

Velkou část akcí letos odehrajeme pod širým nebem, některá představení v divadlech uvedeme několikrát, aby se dostálo na všechny zájemce. 

Startujeme již 4. června, tančete s námi!

 

 

#tanecpraha