Workshop s Flávií Tápias

Tento workshop pod vedením Flávie Tápias rozvíjí technická, improvizační a choreografická cvičení, která kombinuje se společným tancem z repertoáru souboru Grupo Tapias. Metoda výuky tance podle Giselle Tápias vznikla před 40 lety. Její autorka vybízí a zároveň vede k rozvoji techniky tak, aby výsledkem bylo bezpečné provedení pohybů z hlediska tělesné integrity a rozmanité formy estetiky pohybů. Metoda podporuje koncept tance těla a duše, která místo robotických pohybů dává přednost jejich hloubce.

Základ tvoří sekvence složené ze šesti až deseti strukturálních pohybů, které jsou nabídnuty a probírány v hodinách. Metoda se od tohoto základu postupně dále rozvíjí s ohledem na možnosti každého těla. V průběhu workshopu se počáteční sekvence znovu promýšlí a v případě potřeby upravují.

 

Flávia Tápias je choreografka, performerka, pohybová režisérka a pedagožka současného tance, vystudovala Faculdade Angel Vianna v Brazílii. Je uměleckou ředitelkou festivalu “Tápias” a ředitelkou a kurátorkou mezinárodních festivalů současného tance „Dança em Trânsito“ a „Correios em Movimento“, které se konají v Brazílii a ve Francii. Vyučuje techniku současného tance a choreografickou kompozici na různých mezinárodních festivalech a představeních. V posledních letech vystupovala mimo jiné v Portugalsku, Francii, Itálii, Belgii, České republice, USA a Jižní Koreji.

 

Workshop potrvá 2 hodiny a je určen pro profesionály.

Vstupenky

#tanecpraha