KONCEPT A CHOREOGRAFIE:
Věra Ondrašíková 

DRAMATURGIE:
Marta Ljubková

Tanečníci:
Jaro Ondruš, David Králík, Daniele Iemolo

HUDBA:
Filip Míšek

PROJEKCE:
Michal Rydlo

SVĚTELNÝ DESIGN:
Pavel Kotlík

PRODUKCE:
Natálie Matysková

PODPOŘILI:
Magistrát hl. města Prahy, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury. Představení vzniklo v koprodukci s Tanec Praha z.ú. / Ponec - divadlo pro tanec.

DÉLKA:
50 min

PREMIÉRA:
10. září 2022, Volnočasové centrum H55, Praha

VĚK:
teens, dospělý

O stromech a lidech z jiné perspektivy… 

Mnohým z nás se při pomyšlení na nejznámější, ikonické prostředí divadelního jeviště 20. století vybaví osamělý uschlý strom v Beckettově Čekání na Godota. Je svědkem doby a jejích osudových zvratů a porážek. Choreografka a tanečnice Věra Ondrašíková v inscenaci obsadila strom do řady tanečních rolí, ve kterých se mění nejen jeho funkce a významy, ale také jeho zázračné proměny v čase. 

Autor: Rok Vevar

 


Věra Ondrašíková
Vystudovala obor choreografie na pražské AMU. Vytvořila choreografii k Havlovým Antikódům na Nové scéně Národního divadla. Její dosud nejúspěšnější inscenace GUIDE získala řadu cen: na České taneční platformě 2016 Cenu diváků, Cenu za světelný design a cenu Tanečník roku pro Jara Ondruše. V roce 2017 bylo představení vybráno mezi 20 nejzajímavějších evropských počinů v rámci mezinárodní sítě Aerowaves a uvedeno na festivalech One Dance Week v Plovdivu, SIDance v Soulu, V4 Dance v New Yorku a New Orleans, v Jeruzalémě, v Birminghamu a Potsdami. V roce 2021 vytvořila novou inscenaci WITNESS, která získala Cenu diváků na České taneční platformě 2022.

Vstupenky

Foto: Barbara Janů
Foto: Barbara Janů

Související představení

GUIDE

Věra Ondrašíková & Kolektiv (CZ)
20:00
PONEC - divadlo pro tanec

#tanecpraha