KONCEPT, REŽIE & CHOREOGRAFIE:
Tereza Ondrová, Petra Tejnorová & kol. 

DRAMATURGICKÁ KONZULTACE:
Sodja Lotker

VÝZKUM PROBÍHAL S UMĚLCI:
Helena Arenbergerová, Tomáš Janypka

TECHNICKÁ PRODUKCE:
Katarína Morávek Ďuricová

ZVUKOVÁ SUPERVIZE:
Jan Sedláček

ZVUKOVÝ DESIGN:
Stanislav Abrahám

PRODUKCE:
Temporary Collective / Daniela Řeháková

ASISTENT REŽIE:
Roman Poliak

ASISTENT PRODUKCE & VÝKONNÁ PRODUKCE:
Adina Hanáková

DÉLKA:
35-40 minut

PREMIÉRA:
19. 9. 2021, Praha,  Mezinárodní festival TANEC PRAHA

SILENT je zvuková pětatřicetiminutová performance pro skupinu diváků ve veřejném prostoru, během níž tělo i mysl dostává pohybové instrukce. První audio začne jeden hlas, je následován dalším, a společně vytvářejí sérii hlasů, které se propojují v jednotné krajině myšlenek a pohybu.

SILENT reaguje na pandemii viru Covid-19, na její dopad na veřejný prostor, na uzavřené hranice a nemožnost cestování, na obnaženou zranitelnost našich těl. Jak se my, jako jednotlivci v takovém světě navzájem propojujeme? Co si tělo pamatuje a co už si nepamatuje? Dokážeme vytvořit nové vazby?  Můžeme v takovém světě zažívat blízkost? Jak se naše těla změnila v této době? Tělo v hlavní roli - v prostoru mezi samotou a sdílením. Prozkoumejte s námi novou zkušenost!

Pro plnohodnotný zážitek doporučujeme performanci absolvovat se sluchátky, jejichž počet je omezen. Rezervaci sluchátek jednoduše provedete koupí vstupenky na Goout.cz.

Projekt navazuje na další aktivity mezinárodního výzkumného projektu DANCING MUSEUMS, jehož je SILENT součástí. Pořadatelem je Tanec Praha ve spolupráci s GHMP.

V představení se mluví anglicky.

Vstupenky

#tanecpraha