KONCEPT, REŽIE & CHOREOGRAFIE

Tereza Ondrová, Petra Tejnorová & kol. | coll. 

Dramaturgická konzultace

Sodja Lotker

VÝZKUM PROBÍHAL S UMĚLCI

Helena Arenbergerová, Tomáš Janypka

TECHNICKÁ PRODUKCE

Katarína Morávek Ďuricová

ZVUKOVÁ SUPERVIZE

Jan Sedláček

ZVUKOVÝ DESIGN

Stanislav Abrahám

PRODUKCE

Temporary Collective / Daniela Řeháková

ASISTENT REŽIE

Roman Poliak

ASISTENT PRODUKCE & VÝKONNÁ PRODUKCE

Adina Hanáková

DÉLKA

35-40 minut

PREMIÉRA

19.9. 16:00  + 17:30 Náměstí Václava Havla

SILENT je zvuková pětatřicetiminutová performance pro skupinu diváků ve veřejném prostoru, během níž tělo i mysl dostává pohybové instrukce. První audio začne jeden hlas, je následován dalším, a společně vytvářejí sérii hlasů, které se propojují v jednotné krajině myšlenek a pohybu.

SILENT reaguje na pandemii viru Covid-19, na její dopad na veřejný prostor, na uzavřené hranice a nemožnost cestování, na obnaženou zranitelnost našich těl. Jak se my, jako jednotlivci v takovém světě navzájem propojujeme? Co si tělo pamatuje a co už si nepamatuje? Dokážeme vytvořit nové vazby?  Můžeme v takovém světě zažívat blízkost? Jak se naše těla změnila v této době? Tělo v hlavní roli - v prostoru mezi samotou a sdílením. Prozkoumejte s námi novou zkušenost!

Pro plnohodnotný zážitek doporučujeme performanci absolvovat se sluchátky, jejichž počet je omezen. Rezervaci sluchátek jednoduše provedete koupí vstupenky na Goout.cz.

Projekt navazuje na další aktivity mezinárodního výzkumného projektu DANCING MUSEUMS, jehož je SILENT součástí. Pořadatelem je Tanec Praha ve spolupráci s GHMP a Národním divadlem.

V představení se mluví anglicky.

Vstupenky

#tanecpraha