Temporary Collective (CZ)

 

Temporary Collective je nezávislá platforma, která vytváří produkce a projekty různých žánrů a témat. Tvoří na základě impulsů autorské dvojice tanečnice Terezy Ondrové a režisérky Petry Tejnorové, má ale širokou škálu dalších spolupracovníků. Dlouhodobě se věnuje participativním projektům. 

Výzkum a zkoušky projektu SILENT probíhaly v době lockdownu vlivem pandemie formou distančních audio testů s Tomášem Janypkou, Helenou Arenbergerovou, Petrou Hanzlíkovou a Katarínou Morávek Ďuricovou, zaměřených na nemožnost pohybu, pozorování a reflexi pohybu. Ve druhé fázi pak jako distanční audio procházky v rámci evropského projektu DANCING MUSEUMS a jako audio-outdoorové tréninky pro studenty DAMU. Ve třetí fázi se autoři zaměřili na polyfonii – vazby na další choreografy, a to z různých lokalit a prostředí. Společně vytvářejí zvukovou krajinu pro skupinu diváků ve veřejném prostoru a prázdném divadelním prostoru www.temporarycollective.cz 

 

DANCING MUSEUMS – The Democracy of Beings (2018-2021)

Evropský výzkumný projekt, který podporuje dlouhodobé spolupráce mezi tanečními organizacemi, muzei či galeriemi, univerzitami a veřejností napříč Evropou. Hledá, rozvíjí a sdílí nové způsoby, jak může tanec pomoci divákům zažít umění a kulturní odkaz a zapojit se jak intelektuálně, tak vnitřním prožitkem.
#tanecpraha