CHOREOGRAFIE:
Flávia Tápias

ÚČINKUJÍCÍ:
Lukas Bliss Blaha (CZ), Jitka Čechová (CZ), Kateřina Jabůrková (CZ), Johana Pocková (Pocketart, CZ), Natálie Podešvová (CZ), Yana Reutova (CZ/UA), Anastasiia Pavlovska (CZ/UA), Valeriia Tsvirkunova (CZ/UA)

BRAZILŠTÍ ÚČINKUJÍCÍ:
Flávia Tápias, Leticia Xavier, Bruno Cezario, Elton Sacramento, Clara da Costa, Luciana Ponso

HUDBA:
Lukáš Palán (Pocketart)

ZA PODPORY:
Ministerstvo kultury České republiky, Národní plán obnovy, Broumov 2028, Královéhradecký kraj 

KOPRODUKCE:
Mezinárodní festival TANEC PRAHA a Dança em Trânsito (BR) – podpoován Instituto Cultural Vale, federálním zákonem o podpoře kultury.

PREMIÉRA:
6. června 2023, Broumov, TANEC PRAHA 2023

DÉLKA:
45 min

VĚK:
bez omezení

 

 

  

       

Brazilští tanečníci vynikají živelností a divokostí, co přinese jejich tvůrčí setkání s umělci z Evropy, a to nejen z Čech, ale i Ukrajiny? Trasy (Rotas) se tak jako životní cesty jednoho každého z nich liší, jedno je ale dokonale spojuje: vášeň k tanci.

Site-specific projekt se odehrává ve veřejných prostorách v jasně dané choreografické struktuře, která zároveň dává prostor jednotlivým individualitám. TANEC PRAHA uvádí světovou premiéru v koprodukci s brazilským festivalem Dança em Trânsito.

 

Přesné místo konání 11.6. v Praze: 50°05'47.5"N 14°26'31.0"E

 


Flávia Tápias je choreografka, performerka, pohybová režisérka a pedagožka současného tance, vystudovala Faculdade Angel Vianna v Brazílii. Je uměleckou ředitelkou festivalu Tápias a ředitelkou a kurátorkou mezinárodních festivalů současného tance „Dança em Trânsito“ a „Correios em Movimento“, které se konají v Brazílii a ve Francii. Vyučuje techniku současného tance a choreografickou kompozici na různých mezinárodních festivalech a představeních. V posledních letech vystupovala mimo jiné v Portugalsku, Francii, Itálii, Belgii, České republice, USA a Jižní Koreji.

 

Grupo Tápias

Založeno v roce 1994 Giselle Tápias, choreografkou národního a mezinárodního věhlasu a režisérkou a rezidentní choreografkou tanečního souboru od jeho založení.

Během své více než 30leté existence si Grupo Tápias udrželo stabilní obsazení tanečníků, kteří si vedle choreografky a režisérky Giselle Tápias vybudovali solidní technickou základnu a neustálý výzkum vlastního jazyka. 

Čas od času soubor spolupracuje s hostujícími choreografy při tvorbě svých děl. To byl případ Rodriga Moreiry (RJ), Ricarda Risuenha (PA), Henrique Rodovalha (GO), Ana Vitória (RJ), Ramiho Leviho (Izrael), divadelního režiséra Paula de Morais (RJ) a dalších.

Po vzniku díla "5 choreographers and 1 body", které mělo dvě verze - jednu s národními choreografy a druhou s mezinárodními choreografy, Pol Coussement - Belgie, Thomas Lebrun - Francie, Stephanie Thierch - Německo, Nicole Seiler - Švýcarsko, Mathieu Hocquemiller - Francie, Flávia Tápias převzala režii nad Grupo Tápias. Nadále umělecky spolupracuje s Giselle Tápias.

Skupina také zahájila dlouhé a nepřetržité turné po různých festivalech a národních a mezinárodních tanečních show.

Dnes má skupina Tápias ve svém repertoáru více než 30 choreografických kreací, z nichž 11 je stále aktivních na turné. Společnost má ve svém repertoáru také video-tance a dokumenty o tvůrčím procesu.

 

 

Vstupenky

Foto: Denise Mendes
Foto: Denise Mendes

#tanecpraha