Flávia Tápias (BR/CZ/UA)

 

Flávia Tápias je choreografka, performerka, pohybová režisérka a pedagožka současného tance, vystudovala Faculdade Angel Vianna v Brazílii. Je uměleckou ředitelkou festivalu Tápias a ředitelkou a kurátorkou mezinárodních festivalů současného tance „Dança em Trânsito“ a „Correios em Movimento“, které se konají v Brazílii a ve Francii. Vyučuje techniku současného tance a choreografickou kompozici na různých mezinárodních festivalech a představeních. V posledních letech vystupovala mimo jiné v Portugalsku, Francii, Itálii, Belgii, České republice, USA a Jižní Koreji.

 

Grupo Tápias

Založeno v roce 1994 Giselle Tápias, choreografkou národního a mezinárodního věhlasu a režisérkou a rezidentní choreografkou tanečního souboru od jeho založení.

Během své více než 30leté existence si Grupo Tápias udrželo stabilní obsazení tanečníků, kteří si vedle choreografky a režisérky Giselle Tápias vybudovali solidní technickou základnu a neustálý výzkum vlastního jazyka. 

Čas od času soubor spolupracuje s hostujícími choreografy při tvorbě svých děl. To byl případ Rodriga Moreiry (RJ), Ricarda Risuenha (PA), Henrique Rodovalha (GO), Ana Vitória (RJ), Ramiho Leviho (Izrael), divadelního režiséra Paula de Morais (RJ) a dalších.

Po vzniku díla "5 choreographers and 1 body", které mělo dvě verze - jednu s národními choreografy a druhou s mezinárodními choreografy, Pol Coussement - Belgie, Thomas Lebrun - Francie, Stephanie Thierch - Německo, Nicole Seiler - Švýcarsko, Mathieu Hocquemiller - Francie, Flávia Tápias převzala režii nad Grupo Tápias. Nadále umělecky spolupracuje s Giselle Tápias.

Skupina také zahájila dlouhé a nepřetržité turné po různých festivalech a národních a mezinárodních tanečních show.

Dnes má skupina Tápias ve svém repertoáru více než 30 choreografických kreací, z nichž 11 je stále aktivních na turné. Společnost má ve svém repertoáru také video-tance a dokumenty o tvůrčím procesu.
#tanecpraha