Okřídlení+

Jaro Viňarský (SK/CZ)

KONCEPT, CHOREOGRAFIE, ÚČINKUJÍCÍ:
Jaro Viňarský

ZVUKOVÝ DESIGN: 
Lukáš Kubičina                     

AUTOR SCÉNICKÉ ARCHITEKTURY:
Tomáš Hubinský

PRODUKCE:
Katarína Morávek Ďuricová

PRODUCENT:
Tanec Praha z.ú.

PODĚKOVÁNÍ:
Vepak, s.r.o.

ZA FINANČNÍ PODPORY:
EU Kreativní Evropa, MK ČR, MHMP, MČ Praha 3, SFK, Národní plán obnovy, Next Generation EU, IDU a PerformCzech

  

         

           
 
 

Akce je pořádána ve spolupráci s Národní galerií Praha.
Financováno Evropskou unií – NextGenerationEU

Festival TANEC PRAHA 2024 se koná pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla.

Jaro Viňarský se stane živou součástí večerní verze scénické architektury vytvořené slovenským architektem Tomášem Hubinským, aby tancem povznesl sebe sama a náhodné pozorovatele do stavu odolné křehkosti. 

K vytvoření této performativní instalace došlo spontánně v průběhu zkoušení s tanečníky a tanečnicemi Dance Well na durativní choreografickou událost s názvem Okřídlení. Ta bude mít v Korzu Veletržního paláce v rámci festivalu TANEC PRAHA 2024 premiéru 15. a 16. června.

Vstupné zdarma.

 


Jaro Viňarský

Jaro je tanečník, choreograf a performer. Choreografii baletu a tance studoval na VŠMU v Bratislavě a HAMU v Praze. Je držitelem mnoha ocenění jako je CENA SAZKY za „objev v tanci“, Cena diváka na České taneční platformě, prestižní ceny THE BESSIES NEW YORK DANCE AND PERFORMING ARTS AWARD v kategorii „outstanding performer“.

Oceňovány jsou nejen jeho výkony, ale i inscenace, na kterých spolupracuje např. s belgickou choreografkou Karine Ponties nebo českou režisérkou Petrou Tejnorovou. V roce 2011 založil na Slovensku občanské sdružení SKOK! zaměřené na propagaci slovenského současného tance a jeho zpřístupnění pro širokou veřejnost formou teoretických přednášek, workshopů a dalších aktivit.

Tomáš Hubinský

Tomáš je absolventem Fakulty architektury na Slovenské technické univerzitě v Bratislavě. V praxi se věnuje architektuře, designu, vědě a výzkumu. Jeho tvorba je oceňována doma i v zahraničí.

 

Více o projektu Okřídlení ZDE
Více o projektu Dance Well ZDE.

Vstupenky

Foto: Tomáš Hubinský

#tanecpraha