Klíčové vizuály pro reklamní kampaň festivalu TANEC PRAHA 2019 se dočkaly mimořádného uznání – v rámci udělování kreativních cen ADC Awards / Louskáček získala zlato za nejlepší fotografii agentura Comtech_CAN, která ve spolupráci s fotografkou Bárou Prášilovou vytvořila klíčové vizuály pro 31. ročník festivalu TANEC PRAHA na téma zvědavost. Navíc se videa z téže dílny prezentující festival TANEC PRAHA 2019 dostala do magazínu Shots.

„Porotci oceňovali jak řemeslné zpracování – fotku a design, tak i propojení s tématem zvědavosti, které tam většina poznala. Přišlo jim zajímavé, že ‚zvláštní‘ fotografie vzbuzuje zvědavost jejich, tedy diváka, i to, že postavy na vizuálu stojí obráceny zády a hledí kamsi přes horizont, a tím jednak zvědavost ztvárňují a zároveň k ní vybízí," vysvětluje Roman Čihalík z agentury Comtech_CAN a s úsměvem pokračuje: „Takže si myslím, že bylo strašně důležité ‚přetavit zvědavost do vizuálu‘, a to se nám podařilo.“

Na vzniku klíčových vizuálů se podíleli tanečníci: Markéta Jandová, Zuzana Havrlantová, Adam Orszulik, Jan Razima. Kameramanem spotu byl David Markovič, autorem hudby Floex (Tomáš Dvořák – spolupracující m.j. s Terezou Hradilkovou), postprodukce – Tomáš Chabrus Hájek, styling – Milina Havrlantová, hair styling – Salon Petra Měchurová, produkce – Petra Hanzlíková / Tanec Praha.

Letos poprvé byla doceněna letitá snaha festivalu oslovit co nejširší veřejnost, přilákat ke spolupráci renomované odborníky z oblasti reklamy a přiblížit současný tanec atraktivní a srozumitelnou formou.

Kampaně předchozích let se nesly v tomto duchu: „Za vaše představy neručíme“, „A co láká na TANEC PRAHA vás?“, „Tancem proti předsudkům“, „Na věku nikdy nezáleželo méně“, a to vždy ve spolupráci s vysoce profesionálními kreativci.

Mezinárodní festival TANEC PRAHA hraje klíčovou roli mezi nejprestižnějšími akcemi, jimiž se může Česká republika chlubit. Nejvyššího ocenění dosáhl ke svému 25. výročí, kdy byl v posledním roce programu EU Culture (2013) vyhodnocen na 1. místě se 100% bodovým hodnocením mezi 236 festivaly všech žánrů v EU.

Oba dva festivalové video spoty můžete shlédnout na našich sociálních sítích:

https://www.facebook.com/tanecpraha/videos/404575863432347/

https://www.facebook.com/watch/?v=515884588938647

 

 

 

#tanecpraha