The NELKEN-Line Piny Bausch – taneční happening

Pina Bausch Foundation (DE)

Akce se koná zdarma.
Je vhodná pro všechny věkové kategorie.
 

VEN.ku tanci / Dance happening / Family Friendly

Důležité informace pro účastníky:

Setkání účastníků happeningu a společný nácvik se bude konat v Moving Station od 15:30. Podívejte se na instruktážní video a další podrobnosti v aktualitách na www.johancentrum.cz, ať přijdete připraveni. Nemáte-li čas již od půl čtvrté, nevadí, připojte se v půl šesté přímo k procesí

S Vaším svolením, v průběhu akce budeme natáčet video, které bude zveřejněno na  webových stránkách Pina Bausch Foundation a festivalu TANEC PRAHA i sociálních sítích Tance Praha z.ú.

Výzva pro všechny - Zveme vás k tanci  / DANCE! - Take Part!

Kdy: 12/06/2020, 15:30 – nácvik v Moving Station, 17:30 hodin – procesí ve Smetanových sadech
Kde: START: Smetanovy sady (U Branky), Plzeň
Další místa a data konání v regionech postupně zveřejníme.

 

O projektu a jak se zapojit? 

The NELKEN-Line

„Linie“ jako opakující se, charakteristický prvek řady děl Piny Bausch: repetitivní kroky a gesta v pohybových sekvencích, které tanečníci provádějí v dlouhé frontě. 

Procesí. Jedna nejznámějších pohybových linií je z roku 1982 z díla Nelken: „Jaro, Léto, Podzim, Zima“. V jednoduchosti je krása. Drobná a přece výrazná gesta vyprávějí o střídání čtyř ročních období v podání tanečníků postupujících v dlouhé řadě. Každý je vítán, každý se může připojit.

To vše na hudbu Louise Armstronga & His Hot Five “West End Blues”. 

Julie Anne Stanzak, dlouholetá členka Tanztheater Wuppertal Piny Bausch, natočila vynikající instruktážní video, z něhož se tuto pohybovou sekvenci může naučit doslova každý. Jak profesionál, tak amatér, člověk tance znalý i pouze zvídavý, starý i mladý. Mohou tančit kdekoli, v bytě, na zahradě, v kanceláři, v parku, na parkovišti, v lese, na ulici… a děje se tak nejen na řadě míst Evropy, ale i v Latinské Americe a na dalších kontinentech. Letos se do projektu zapojuje i TANEC PRAHA, staňte se jeho součástí! 

V rámci celosvětového projektu The Nelken-Line tak vzniká mnoho nových verzí původní choreografie, které se liší volbou prostředí, oblečení, jakož i různými protagonisty a jejich schopnostmi. Tak četné, barevné a odlišné jako samotné lidstvo. Koukněte se na videa!

Děkujeme, že tančíte s námi!

Vstupenky

( Photo: Vojtěch Brtnický)
( Photo: Vojtěch Brtnický)
( Photo: Vojtěch Brtnický)
( Photo: Vojtěch Brtnický)

#tanecpraha