KONCEPT, CHOREOGRAFIE, REŽIE:
Erika Zueneli

ÚČINKUJÍCÍ:
Louis Affergan, Alixce Bisotto, Caterina Campo, Lola Cires, Clément Corrillon, Benjamin Gisaro, Félix Rapela, Matteo Renouf, Charly Simon, Élisa Wéry

DRAMATURGIE:
Olivier Hespel

SVĚTELNÝ DESIGN:
Laurence Halloy

HUDBA, ZVUKOVÝ DESIGN:
Thomas Turine

KOSTÝMY:
Silvia Hasenclever

SCÉNOGRAFIE:
Olivier Renouf

VIZUÁL:
Julie Bougard

PRODUKCE:
Louise de Bastier, Corentin Stevens

ADMINISTRATIVA:
des Organismes Vivants & Ta-dah!/asbl

PRODUCENT:
TANT’AMATI & L’YEUSE

KOPRODUCENT:
Central - La Louvière / Centre des Arts Scéniques - Mons / CCN de Rillieux-la-Pape, dirigé par Yuval PICK, dans le cadre du dispositif Accueil-studio / Studio THOR, avec le soutien de la Compagnie Thor - Thierry Smits / Le Pavillon - Romainville / Festival Faits d'hiver - Paris / Centre Wallonie-Bruxelles - Paris 

ZA FINANČNÍ PODPORY:
Fédération Wallonie-Bruxelles - Session danse / DRAC Île-de-France et Région Île-de-France via Organismes Vivants et Cap étoile (avec le dispositif PAC de la Région Île-de-France)

ZA PODPORY:
Central - La Louvière / CCN Roubaix Hauts-de-France - Sylvain Groud / Studio THOR / Grand studio. Le Grand Studio. Wallonie Bruxelles International / WBTD / WBI

PREMIÉRA:
25. 11. 2022, Central-La Louvière

DÉLKA:
60 min

 

Festival TANEC PRAHA 2024 se koná pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla.

Deset mladých tanečníků a tanečnic, všichni na samém začátku svých kariér, otevírají skrze dynamický, rytmický a živelný tanec otázky týkající se našeho světa a budoucnosti. Co máme dělat? Jací chceme být? Jak můžeme dosáhnout absolutní volnosti?

Choreografka italského původu Erika Zueneli svou inscenací Landfall vyzdvihuje individualitu a diverzitu. Nesnaží se dosáhnout technické dokonalosti, ale naopak hledá osobitost a krásu v chaosu. Jedinečnost účinkujících je umocněna jak choreograficky, tak skrze překvapivou práci se scénografií a hudbu. Pocit svobody, který na scéně vzniká, je nakažlivý. Divák sleduje tanečníky, kteří v rychlosti pohybu a neustálé proměně, formují na jevišti barevné a živoucí obrazce.

Upozornění pro diváky: představení obsahuje nahotu

 


Svou choreografickou a taneční kariéru rozvíjela Erika Zueneli mezi Itálií, New Yorkem, Francií a Belgií, kde se setkávala s významnými osobnostmi uměleckého světa. V roce 2008 založila v Bruselu svůj vlastní soubor Tant'amati/asbl.

Pro její tvorbu je charakteristický zájem o lidské vztahy a způsoby jakými lze každodennost transformovat v něco nečekaného. Díky osobitému vnímání reality a precizní práci s formou dokáže vložit i do banálního gesta hluboký význam. Zkoumá všemožné otázky týkající se lidského bytí, ale jejím choreografiím nechybí ani humor a patřičný nadhled.

 

www.erikazueneli.com

​  ​  

Vstupenky

Foto: Laurent Pailler

#tanecpraha