Kostničák

Žižkov. Spletenec ulic, dvorků a pavlačí vždy měl a stále má své kouzlo. Platil za čtvrť  pro chudší vrstvy, život se zde odehrávál na veřejných prostranstvích - a je tomu tak dodnes. Lidé se potkávají a aniž by o to vyloženě stáli, spojují je společné zážitky. Místní jsou na svou ,,Republiku Žižkov” hrdí. Nepovažují se za Pražáky, ale Žižkováky. „Kostničák“ je této nálady a energie důkazem a málokdy se tu ocitnete sami!

 


Tvůrčí tým je setkáním několika generací absolventů Konzervatoře Duncan centre, které spojuje podobné vnímání současného tanečního umění a náhled na tvorbu. Využití improvizace, kdy je základem propojení myšlenky s fyzickou akcí, nabízí možnost kreativního přístupu pro každého interpreta. Koncept a  strukturu vytváří jedny z prvních absolventek Duncanu Jana Látalová, Lea Švejdová, Marta Trpišovská a s nimi choreografky reprezentující nejmladší generaci  Žaneta Musilová a Ester Trčková, které jsou součástí uměleckého uskupení SPOLK.

Lea Švejdová vystudovala Konzervatoř  Duncan centre (1997) a bruselskou P.A.R.T.S. Působila v mezinárodní skupině Déja Donné a byla spoluzakladatelkou skupiny Nanohach. V současné době vyučuje na Konzervatoři Duncan centre a spolupracuje s institucí Post bellum.

Marta Trpišovská vystudovala Konzervatoř Duncan centre (2001), bakalářská studia na HAMU, obor taneční věda (2007) a aktuálně dokončuje magisterská studia, obor pedagogika tance. V současné době spolupracuje s Centrem choreografického rozvoje SE.S.TA na projektu Škola tančí, vyučuje na KDC a ve spolupráci s J.Látalovou a L. Švejdovou připravuje autorský projekt zaměřený na propojení pohybu s hlasem.

Jana Látalová působí jako tanečnice, choreografka a lektorka tance. Studovala na Taneční konzervatoři Praha, absolvovala Konzervatoř Duncan Centre (2001) a v současné době studuje obor pedagogika tance na HAMU. Zabývá se prací s dětmi se zaměřením na pohybovou a taneční výchovu v dětském studiu Altík, ZUŠ Vrané a v projektu Tance Praha  - Tanec školám.

Žaneta Musilová je absolventkou Konzervatoře Duncan centre, lektorkou v tanečním studiu a jako interpretka a choreografka je součástí tanečního uskupení SPOLK.

Ester Trčková vystudovala Konzervatoř Duncan centre a v současnosti studuje  choreografii na HAMU. Působí v tanečním uskupení SPOLK jako interpretka a choreografka. Kromě tance a choreografie ji zajímá divadlo a jeho propojení s tancem.
 


SPOLK je tvůrčí spolek umělců a přátel. Tvoří ho absolventi taneční Konzervatoře Duncan centre, kteří se rozhodli společně dál tvořit. Charakterizuje je zájem o hlubší prozkoumání zvoleného tématu a osobitý taneční projev využívající i méně zavedené formy pohybového umění. V průběhu roku 2020 skupina absolvovala dva rezidenční pobyty ve Studiu Alta a v divadle PONEC.

Koncept, choreografie
Jana Látalová, Lea Švejdová, Marta Trpišovská Vodenková, Ester Trčková, Žaneta Musilová
 
Účinkující
Jana Látalová, Marta Trpišovská Vodenková, Lea Švejdová, Ester Trčková, Žaneta Musilová, Jaro Ondruš, Michal Vodenka, David Králík, Kateřina Jabůrková
 
Hudba
Jana Vöröšová - klávesy, piano, Anna Štěpánová - housle
 
Kostýmy
Mariana Novotná

#tanecpraha