Jeden den v životě hmyzu - Workshop in action

Tereza Ondrová (CZ) & Silvia Gribaudi (IT)

29

Květen

AUTOR:
Tereza Ondrová, Silvia Gribaudi 

PERFORMEŘI:
Tereza Ondrová & hosté 

HOSTÉ:
Michaela Raisová a Fedir Kis

 

Chcete-li být aktivními účastníky workshopu, registrujte se do 25. 5. ZDE

Workshop pořádá Mezinárodní festival TANEC PRAHA ve spolupráci s  GHMP v rámci doprovodného programu Bio Troja. 

Vyběr lokací v Zámku Trója je konzultován se zámeckou zahradnici Marii Steinerovou. 

Veřejná prezentace venkovního workshopu v zahradách Trojského zámku GHMP proběhne pro diváky od 17:00 do 18:00.
 

Cítíte se někdy jako hmyz?
Zažili jste někdy tenhle pocit?:
Jste malí, ale plní síly.
Malí, ale rychlí.
Malí, ale neskutečně barevní.
Malí, ale plní lásky a vášně.

Pojďme spolu prozkoumat sílu hmyzu!
Mohou se lidé inspirovat krásou hmyzu?
Pro hmyz je zásadní komunita.
Může se tato síla a hodnota stát i naší silou a hodnotou?

 

Více o workshopu:

Workshop je pro jednotlivce, páry, skupiny lidí, rodiny s dětmi, kteří mají rádi pohyb a tanec, zažívají občas podobné pocity jako hmyz nebo se někdy cítí jako hmyz. Workshop povede tanečnice Tereza Ondrová a hosté. Tento workshop in action, který je v době konání otevřený i přihlížející veřejnosti, proběhne v zahradách Trojského zámku a je součástí připravované inscenace INSECTUM in…Prague.

Autorkami projektu jsou choreografky a tanečnice Silvia Gribaudi a Tereza Ondrová. Ve své práci prolínají tanec a divadlo, vždy s důrazem na určitou formu lehkosti a ironie. Jejich choreografická strategie se zakládá na výzkumu skrze tělo, vztah s publikem a důraz na sociální rámec, v němž se inscenace či workshop odehrává. Během pandemie si choreografky kladly různé otázky: Jak by vypadal život, kdybychom se na něj podívali z perspektivy hmyzu? Může nás jiný živý tvor inspirovat natolik, že změníme vlastní život? Odpovědi na ně hledaly skrz svá vlastní těla. Jak oživit tělesnost sebeironií a tanec humorem? Jak může tanec a hra oživit vnímání našeho těla a vytvořit hravou atmosféru?

Vstupenky

29

Květen

Jeden den v životě hmyzu - Workshop in action

Zámek Troja
17:00
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře 29-05-2022 17:00 29-05-2022 17:00 Czech republic/Europe Jeden den v životě hmyzu - Workshop in action Veřejná prezentace venkovního workshopu v zahradách Trojského zámku GHMP proběhne pro diváky od 17:00 do 18:00.   Cítíte se někdy jako hmyz? Zažili jste někdy tenhle pocit?: Jste malí, ale plní síly. Malí, ale rychlí. Malí, ale neskutečně barevní. Malí, ale plní lásky a vášně. Pojďme spolu prozkoumat sílu hmyzu! Mohou se lidé inspirovat krásou hmyzu? Pro hmyz je zásadní komunita. Může se tato síla a hodnota stát i naší silou a hodnotou?   Více o workshopu: Workshop je pro jednotlivce, páry, skupiny lidí, rodiny s dětmi, kteří mají rádi pohyb a tanec, zažívají občas podobné pocity jako hmyz nebo se někdy cítí jako hmyz. Workshop povede tanečnice Tereza Ondrová a hosté. Tento workshop in action, který je v době konání otevřený i přihlížející veřejnosti, proběhne v zahradách Trojského zámku a je součástí připravované inscenace INSECTUM in…Prague. Autorkami projektu jsou choreografky a tanečnice Silvia Gribaudi a Tereza Ondrová. Ve své práci prolínají tanec a divadlo, vždy s důrazem na určitou formu lehkosti a ironie. Jejich choreografická strategie se zakládá na výzkumu skrze tělo, vztah s publikem a důraz na sociální rámec, v němž se inscenace či workshop odehrává. Během pandemie si choreografky kladly různé otázky: Jak by vypadal život, kdybychom se na něj podívali z perspektivy hmyzu? Může nás jiný živý tvor inspirovat natolik, že změníme vlastní život? Odpovědi na ně hledaly skrz svá vlastní těla. Jak oživit tělesnost sebeironií a tanec humorem? Jak může tanec a hra oživit vnímání našeho těla a vytvořit hravou atmosféru? U Trojského zámku 1/4 Praha Česká republika

Související představení

INSECTUM in…Prague

Tereza Ondrová (CZ) & Silvia Gribaudi (IT)
20:00
PONEC - divadlo pro tanec

INSECTUM in…Prague

Tereza Ondrová (CZ) & Silvia Gribaudi (IT)
20:00
PONEC - divadlo pro tanec

#tanecpraha