KONCEPT, CHOREOGRAFIE, INTERPRETACE:
Johana Pocková, Sabina Bočková

DRAMATURGIE:
Viktor Černický

SVĚTELNÝ DESIGN:
Eliška Kociánová

HUDBA:
Lukáš Palán

KOPRODUKCE:
Tanec Praha z.ú. / TANEC PRAHA - festival

ZA FINANČNÍ PODPORY:
Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR

Adaptace představení pro dětské publikum byla realizována v rámci projektu Shape It. Koproducentem adaptace je Tanec Praha z.ú. / TANEC PRAHA - festival. Spolufinancováno programem Evropské unie Kreativní Evropa.

PREMIÉRA ADAPTACE:
30.5.2022, Praha, PONEC - divadlo pro tanec

DÉLKA:
50 minut

VĚK:
8+

 

Představení Jáma lvová v podání elektrizujícího dua tanečnic, které naživo doprovází DJ, je podmanivý a zábavný duet. Donutí vás klást si otázku, kdo v našem světě následuje a kdo vede. Na konci představení budete pozváni na diskuzi, po které ukončíme naše setkání společnou taneční párty.

 

Média, manipulace, sociální sítě.
Výzvy dnešní doby – pro nastupující generaci naprosto neoddělitelná součást života.
Jak děti pracují s mediálním obsahem?  Jak se promítá do toho, jak se hýbou, jak tančí? Jaká gesta k nim promlouvají?  S respektem k dětem jako aktivním partnerům tvorby adaptovaly Sabina Bočková a Johana Pocková původní inscenaci Jáma lvová pro věkovou skupinu 8+ v rámci projektu Shape It. Dynamickou formou na jevišti vyprávějí nejen o tom, že zábava se může snadno zvrtnout v temnotu a zase zpátky. Setkání s výsledným tvarem je jedinečnou šancí, jak se přiblížit tématu všudypřítomného mediálního obsahu jinak než skrze display telefonu. A možná i příležitostí přiblížit se pohledu na svět vlastních dětí.

 


Johana Pocková vystudovala taneční Konzervatoř Duncan centre v Praze a dva roky studovala na taneční akademii SEAD (Salzburg Experimental Academy of Dance). V roce 2017 získala Cenu Jarmily Jeřábkové za choreografii VRAŽDA! Malá komiksová historie. V roce 2019 založila taneční spolek POCKETART. 

Sabina Bočková vystudovala Taneční centrum Praha, byla členkou Baletu Jihočeského divadla a sólistkou Pražského komorního baletu. Od roku 2017 působí na nezávislé taneční scéně. Je spoluzakladatelkou tanečního spolku POCKETART.

Vstupenky

Foto: Dominik Žižka

#tanecpraha