Dance NEWs

CHOREOGRAFIE A ÚČINKUJÍCÍ: 
Ginevra Panzetti, Enrico Ticconi

ZVUKOVÝ DESIGN:​
Demetrio Castellucci  

SVĚTELNÝ DESIGN:
Annegret Schalke 

TECHNICKÁ REŽIE:
Paolo Tizianel 

KOSTÝMY: 
Ginevra Panzetti, Enrico Ticconi  

PR: 
Aurélie Martin

VIDEO:
Ettore Spezza

ILUSTRACE A GRAFIKA:
Ginevra Panzetti 

ZA PODPORY:
VAN ​(IT)​, Tanzfabrik, Berlin ​(DE)​, PACT Zollverein, Essen ​(DE)​, NAOcrea - Ariella Vidach AiEP, Milano ​(IT),  KommTanz - Compagnia Abbondanza/Bertoni, Rovereto​ (IT)​,  L'arboreto - Teatro Dimora, Mondaino ​(IT),  AtelierSì, Bologna ​(IT)​, C.L.A.P.Spettacolodalvivo, Brescia ​(IT), Cronopios - Teatro Petrella, Longiano ​(IT), Vera Stasi - Progetti per la Scena, Tuscania ​(IT), Network Anticorpi XL (IT) 2018

DÉLKA:
40 minut

PREMIÉRA:
20. - 21. červenec 2018 
Open Spaces Sommer Tanz - Tanzfabrik - Berlin (DE)

 

 

Milí diváci,
před návštěvou divadla prosím věnujte pozornost aktuálním podmínkám návštěvy kulturních akcí. 
Děkujeme za pochopení.

 

V mrazivém, satirickém duetu na sebe Ginevra Panzetti a Enrico Ticconi berou podobu postavy Harlekýna z italské commedia dell’arte. Kousek po kousku odhalují povahu tohoto démona mnoha tváří, který se stejně tak hemží současnou společností. Nejprve se necháváme nakazit jejich poťouchlým smíchem, aby nám pomalu, skrze gesta provedená v dokonalé souhře, došlo, že jsme se stali terčem žertu, na němž je ovšem pramálo vtipného.

 

Ocenění:

2019 - DANZA&DANZA - Emerging Choreographers section
2019 - PREMIO HERMÈS DANZA TRIENNALE MILANO First Edition (with the choreography AeReA)
2019 - ARTE LAGUNA PRIZE 13 - winner of performance and video art section (with the performance site specific JARDIN/ARSENALE)

 

Recenze:

,,Panzetti a Ticconi nás zvou na vtipnou a kritickou přehlídku Harlekýna, potížisty z commedie dell’arte. V tomto dramaturgicky chytrém a choreograficky precizním představení italské duo doprovází diváka na cestě k odhalení tohoto ,,harle-kinga”, “démona mnoha identit”. 

 Jordi Ribot i Thunnissen​ (Springback Academy) 

 

,,Inspirováno Zanni, nejznámější postavou commedie dell’arte, Harlekýnem a ikonografickým pozadím, které se vrací až ke starověkým nástěnným malbám grotesky. Duo tanečníků vytváří satirický, nestvůrný duet nevídané organičnosti, dokonalého načasování a mistrovského předvedení.”

Maria Luisa Buzzi (DANZA&DANZA) 

 

,,Úspěch tohoto představení, postaveném na “petit rien” - skeči minulosti, v dnešním obsazení -, nespočívá pouze v pohybové kvalitě performerů, ale i jejich smyslu pro rytmus. Repetice gest není únavná, ale naopak budí úžas, baví a podněcuje naši zvědavost.” 

Nicolas Villodre (DANSER canal historique) 

Vstupenky

Foto: Dieter Hartwig
Foto: Ettore Spezza

#tanecpraha