Událost sezony

CHOREOGRAFIE:
Silvia Gribaudi

DRAMATURGIE:
Silvia Gribaudi, Matteo Maffesanti

PERFORMEŘI:
Silvia Gribaudi, Matteo Marchesi, Siro Guglielmi, Andrea Rampazzo

SVĚTELNÝ DESIGN:
Antonio Rinaldi

TECHNICKÝ ŘEDITEL:
Leonardo Benetollo

TECHNICKÝ ASISTENT:
Theo Longuemare

PRODUKCE:
Zebra

KO-PRODUKCE:
Sartancangelo dei Teatri

KOSTÝMY:
Elena Rossi

ZA PODPORY:
MIC - Italian Ministry of Culture, Italian Institute of Culture in Prague

S PŘISPĚNÍM:
ResiDance XL, Anticorpi XL, Network Giovane Danza D’Autore, L’arboreto, Teatro Dimora di Mondaino e IntercettAzioni, Centro di Residenza Artistica della Lombardia, Circuito CLAPS e Industria Scenica, Milano Musica, Teatro delle Moire, Zona K 

UMĚLECKÉ REZIDENCE:
Klap - Maison Pour la danse Marseille, Centro per la Scena Contemporanea/Operaestate Festival del Comune di Bassano del Grappa, Orlando Bergamo, Lavanderia a Vapore Centro di Residenza per la danza regione Piemonte, L’arboreto - Teatro Dimora | La Corte Ospitale: Centro di Residenza Emilia-Romagna, ARTEFICI - Artisti Associati di Gorizia, Dansstationen, Danscentrum Syd, Skånesdansteater Malmö Sweden and with the support of Centro di Residenza Armunia/CapoTrave Kilowatt.

CollaborAction#4 2018/2019 – VE SPOLUPRÁCI S FESTIVALY A DIVADLY:
Rete Anticorpi, Ater Circuito Regionale Multidisciplinare, Associazione Mosaico Danza/Interplay, Piemonte Dal Vivo, Amat, Arteven, Fondazione Teatro Comunale di Vicenza, Associazione Artedanzae20, Teatro Pubblico Pugliese, C.L.A.P.Spettacolodalvivo, Associazione Armunia, Fondazione Toscana Spettacolo Onlus.

PREMIÉRA:
20.12. 2018
Nuovo Teatro Comunale Gorizia, Italy

DÉLKA:
50 minut

Upozornění pro diváky:
Všechny vstupenky zakoupené v roce 2020 zůstávají v platnosti a byly přesunuty na nový termín:
2.6. 2020 Graces → přesunuto na 3.6. 2021
3.6. 2020 Graces → přesunuto na 4.6. 2021

Před návštěvou divadla prosím věnujte pozornost aktuálním podmínkám návštěvy kulturních akcí. 

 

Jaké všechny podoby může mít krása?, ptá se italská choreografka Silvia Gribaudi v inscenaci inspirované sochou Tří Grácií. V kontrastu s vypracovanými postavami tří mužských tanečníků je na jevišti sama autorka ztělesněním svobody a přirozenosti.
S lidskostí a humorem sobě vlastním boří genderové stereotypy, otřepaná klišé a zdánlivou nedokonalost proměňuje v umělecké dílo plné lehkosti a půvabu. 

Graces nachází inspiraci v soše od Antonia Canova Tři Grácie (1812-17) a odráží atributy tří dcer řeckého boha Dia: Eufrosyné – vznešenost, Aglaia – radost a Thálie – hojnost.

Díla Silvie Gribaudi jsou plná lehkosti, ironie a svobody. V posledních deseti letech si autorka bere do hledáčku role mužů a žen a koncept virtuosity v tanci a perfekcionalismu každodenním životě.

Graces vznikl ve spolupráci s filmařem Matteem Maffesantim, který byl součástí celého tvůrčího procesu, během kterého tým realizoval i několik workshopů pro širokou veřejnost.

V rámci komunikace s divákem je v představení použita angličtina. Její ne/znalost však není pro kvalitu zážitku rozhodující.
 

Ocenění:

  • Cena Danza&Danza 2019 v kategorii "italská produkce"
  • Vítězný projekt CollaborAction#4 2018/2019
  • Prezentace díla na Italské taneční platormě NID Platform 2019
     

Recenze:

,,Gribaudiny GRACES [...] jsou poctou poetické síle nedokonalosti. [...] V rámci divadelních konvencí, se nás Gribaudi pragmatickým přístupem pokouší přimět ke změně úhlu pohledu a dělá to tak, že nám nabízí zábavnou podívanou a vyzývá, abychom se bavili.” 

Jordi Ribot Thunnissen (Movement exposed) 

 

,,Vysmívající se výlet do automatismu naší představivosti.  [...] Choreografie si bez ptaní bere do hledáčku ta nejotřepanější klišé o mužích a ženách a vyvrací je praštěným způsobem.” 

Maddalena Giovannelli (Stratagemmi. Prospettive Teatrali)

Vstupenky

Photo: Claudia Borgia Chiara Bruschini
Photo: Matteo Maffesanti
Photo: Fabio Sau
Photo: Fabio Sau
Photo: Giovanni Chiarot

#tanecpraha