KONCEPT:
Marco da Silva Ferreira

CHOREOGRAFIE:
Marco da Silva Ferreira

ASISTENT CHOREOGRAFIE:
Elsa Dumon­tel

ÚČINKUJÍCÍ:
Anka Post­ic, Chloé Robidoux

Kostýmy:
Aleksandar Prot­ic

SVĚTELNÝ DESIGN:
Marco da Silva Ferreira, Florent Beaur­uelle, Valentin Pasquet

HUDBA:
Fantas­ie v F moll od Franze Schuberta (Piáno : Lígia Madeira, Luís Duarte, Nahrávka a stu­dio mix : Suse Ribeiro)

ZVUKOVÝ DESIGN:
Rui Lima, Sér­gio Mar­tins

TECHNICKÝ MANAGER:
Florent Beaur­uelle / Valentin Pas­quet

PRODUKCE:
Centre Choré­graph­ique Nation­al de Caen en Normandie

KOPRODUCENT:
Le Tri­dent, Scène nationale de Cher­bourg-en-Cotentin, TANDEM Scène nationale Arras-Douai, Cul­ture Com­mune, Scène nationale du bassin min­i­er du Pas-de-Cal­ais, Espace 1789, Scène con­ven­tion­née d’intérêt nation­al pour la danse de Saint-Ouen, Atelier de Par­is / CDCN 

ZA PODPORY:
Min­istère de la Cul­ture « Res­id­ency for Asso­ci­ated Artist » of DRAC Nor­man­die, the Cal­va­dos Departe­ment for a res­id­ency in Terre d’Auge, Caisse des Dépôts, Insti­tut Français for France-Por­tugal Sea­son 2022

PREMIÉRA:
31. 5. 2022, Saint-Pierre-Église

DÉLKA:
30 min

K tanci neodmyslitelně patří lehkost a radost z pohybu. A přesně takový je hravý duet Fantasie minor dvou mladých streetových tanečníků v choreografii Marca da Silva Ferreiry. Rytmická práce nohou, jemné tóny Shubertovy Fantazie v F moll a živelná energie mládí.

Fantazie v F moll Franze Schuberta, rakouského klasicistního a raně romantického skladatele, je plná jemnosti, lehkosti a pohádkové zasněnosti. Světoznámý choreograf Marco da Silva Ferreira se inspiroval touto poetikou a vytvořil jemný a energií nabitý duet pro dva mladé tanečníky. Kombinace vznešených tónů a prvků street dance přetváří prázdný prostor bílého pódia v pomyslné hřiště, kterému vládne mládí a svoboda. Inscenace Fantasie minor si na nic nehraje, neschovává se za nabubřelou masku a zve zkušené diváky i začátečníky v oblasti současného tance k hravému a živému zážitku. Outdoorová verze neubírá dílu na brilantnosti a ještě více umocňuje pocit volnosti a přirozenosti.

 


Choreograf a tanečník Marco da Silva Ferreira se narodil v Portugalsku, kde také absolvoval studium fyzioterapie a zdravotních věd. V roce 2002 se jeho zájem o tělo přesunul k performativnímu umění a tanci. V roce 2010 vyhrál televizní soutěž "So You Think You Can Dance - Portugal". Jako profesionální tanečník od roku 2008 spolupracoval s významnými umělci a mezi jeho výrazné práce patří například HU(R)MANO (2013) a BROTHER (2016), které zkoumají současný význam tance. S podporou BPDA vytvořil fascinující dílo Carcasa, které nebude na letošním TANCI PRAHA chybět.

 

www.ccncn.eu

​  ​  

Vstupenky

Foto: Martin Argyroglo
Foto: Martin Argyroglo

#tanecpraha