Dance Well - otevřená lekce

LEKTOŘI:
Barbora Látalová, Roman Zotov-Mikshin

UMĚLECKÉ SPOLUVEDENÍ PROJEKTU:
Markéta Perroud

POŘADATEL:
Tanec Praha z.ú.

ZA FINANČNÍ PODPORY:
EU Kreativní Evropa, MKČR, MHMP, MČ Praha 3, SFK

Ve spolupráci s Galerií hlavního města Prahy

  

           

             

 

Festival TANEC PRAHA 2024 se koná pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla.

Staňte se součástí Dance Well komunity a poznejte ozdravnou sílu tance!

V rámci mezinárodního projektu Dance Well pořádá Tanec Praha pravidelná setkání s tancem určená nejen těm, kterým vstoupila do života Parkinsonova choroba či jiné pohybové omezení. Lekce jsou pro všechny, kterým leží na srdci péče o sebe i společenskou soudržnost. 

Setkání vedená týmem speciálně vyškolených profesionálních umělců se konají každé úterý v nedivadelních inspirativních prostorách. Jejich cílem je stimulování nejen těla, ale i mysli. V rámci festivalu TANEC PRAHA 2024 vás zveme na otevřenou lekci do krásného areálu Trojského zámku GHMP.

4. 6. je areál GHMP - Zámku Troja výjimečně uzavřen veřejnosti. Účastníkům Dance Well lekce je vstup do míst konání lekce zajištěn hlavním vchodem (U Trojského zámku 4/1, 171 00 Praha 7) od 16 do 16:30h. Rezervace nutná!

A to nebude jediné setkání s projektem. O necelé dva týdny později se na FTP 2024 představí choreografické dílo, k jehož tvorbě byl přizván choreograf a tanečník Jaro Viňarský. Premiéra Okřídlených, na které spolupracuje s účastníky Dance Well, bude uvedena 15. a 16. června v Korzu Veletržního paláce NGP.

Zaujal vás projekt? Přečtěte si o něm více.


 

Barbora Látalová je tanečnice, performerka, choreografka, taneční a pohybová pedagožka. V roce 1996 absolvovala Konzervatoř Duncan center a stáž v oboru moderního tance na Hunter College na City University of New York a NYU se zaměřením na taneční terapii. Od roku 2016 je uměleckou vedoucí a spoluzakladatelkou uměleckého spolku Ostružina z.s.. Jádrem její praxe je improvizace, volná hra, somatická práce, partitura, komplikovanost. 

Roman Zotov-Mikshin se profesionálně věnoval společenskému tanci, následně začal se street dance a DJingem. Je absolventem Konzervatoři Duncan centre, kde od v roce 2016 začal i učit. Od roku 2020 je certifikovaným učitelem jógy a vzdělává se v taekwondu. Spolupracuje s experimentálním divadlem Spitfire Company. Je spoluzakladatelem Ferst Dadler, uměleckého souboru věnujícímu se převážně experimentálnímu a současnému umění a performance. Jádrem jeho praxe je inkluze, demokracie a nahodilost.

 

Vstupenky

#tanecpraha