Představení je vhodné pro všechny věkové kategorie. Děti jsou vítány v doprovodu dospělých.

TVŮRCI:
Byström Källblad (choreografka Anna Källblad, výtvarná umělkyně Helena Byström)

PERFORMEŘI:
Jitka Čechová, Tereza Holubová, Natalie Tun, Lenka Gregarová, Sumin Sung, Emily Jane Steele, Michaela Dašková, Martina Hajdyla Lacová, Natálie Podešvová, Jana Maroušková, Da Costa Cécile, Talia Marie Preis, Natálie Vacková, Yana Reutova, Liudmyla Ponomarchuk, Olena Korotkova, Anastasiia Pavlovska, Alessia Obinu, Mar Izquierdo López, Katia Coser Galtés

FOTO:
Tina Axelsson 

TRAILER EDIT:
Jenny Winterqvist

ZA PODPORY:
Big Pulse Dance Alliance, Kreativní Evropa EU, Swedish Arts Council 

PREMIÉRA:
2017, Dansens Hus, Stockholm 
Big Pulse version: April 9, 2022, Olot at Sismògraf

Majestátní vládcové na nás shlížejí z hřbetů bronzových koní a jejich moc a mužskou dominanci máme každý den na očích. Kde je prostor pro ženy? A jaký příběh chceme předávat příštím generacím? V site-specific choreografii City Horses švédských umělkyň Anny Källblad a Heleny Bystrom ,,stádo“ / skupina tanečnic cválá městem, vytváří živoucí pomník v pohybu a oslavuje sílu a odvahu žen napříč staletími.

Lidské - koňské stádo se bude na jednotlivých lokalitách zakreslených v mapě zdržovat po relativně krátkou dobu, performance je založená na dynamickém pohybu po trase. Osobám se sníženou pohyblivostí, rodinám s dětmi apod. doporučujeme sledovat naše sociální sítě, kde budeme s blížícím se termínem informovat o orientačních časech průběhu jednotlivými místy. 

 

Vstupenky

Foto: Martí Albesa
Foto: Martí Albesa
Foto: Martí Albesa
Foto: Martí Albesa

#tanecpraha