Taneční projekt IN BE-TWEEN tvoří:

Choreografie:

Tereza Ondrová a Francesca Foscarini

Dramaturgie a koncept: 

Cosimo Lopalco

Perfomují a tvoří:

Tereza Ondrová, Francesca Foscarini, Anita Zordan.

 

Video-esej vytvořily:

režisérka Petra Tejnorová, střihačka Petra Maceridu a tanečnice a choreografka Tereza Ondrová.

Produkce

Daniela Řeháková/ Temporary Collective.

Premiéra představení:

Červen 2021, Mezinárodní festival TANEC PRAHA 2021

Premiéra video eseje:

8.12.2020

Finanční podpora:

Ministerstvo kultury České republiky

Koproducent:

Tanec Praha z.ú./ TANEC PRAHA – festival​

Partneři projektu:

 Tanec Praha z.ú. / PONEC – divadlo pro tanec a Studio ALTA.  

Video zveřejníme ve 20:00 zde na webu a na našem Facebooku

*

Ve video eseji s názvem IN BE-TWEEN je prezentovaná tvůrčí práce, ale i proces zkoušení stejnojmenného tanečního projektu. Kvůli pandemii koronaviru se živá kultura částečně přesunula do online prostředí.  Přesunula se tam i česká tanečnice Tereza Ondrová a její italská kolegyně Francesca Foscarini. Od března 2020 až do teď připravují svůj nový taneční kus „IN BE-TWEEN“. Bez společného času na zkušebně, převážně online, každá ve svém bytě, ve svém městě či ve své zkušebně. Video esej je tak zprávou nejen o jednom projektu, ale také o živém umění – tanečním umění ve věku digitálním, distančním, ve věku velké nejistoty. Kdo je Tereza a kdo je Francesca, ale také co je přivedlo ke spolupráci, je samozřejmě dalším tématem této krátké eseje.

IN BE-TWEEN, titul si pohrává nejenom s dvojznačností mezi předložkou „between“ (mezi), ale také s podstatným jménem „tween“ (doplnění) a jeho výslovností, které připomíná slovo „twin“ (dvojče). 

V taneční inscenaci, která (jak všichni doufáme) v budoucnosti vznikne, se vedle sebe na jeviště postaví dvě zralé ženy, tanečnice, performerky, Tereza Ondrová a Francesca Foscarini, které podle názoru ostatních jsou si velmi fyzicky podobné. Mezi nimi pak objevíte Anitu, teenagera, ještě ne ženu, ale dívku, připomínající nám svět plný možností…

*

Díky ocenění České Taneční Platformy 2016, které bylo udělené Robertem Casarottem (ředitelem tanečních projektů Centro per la Scena Centemporanea di Bassano del Grappa a Operaestate Festival Veneto) a získané za výkon v inscenaci AS LONG AS HOLDING HANDS, mohla Tereza odjet na choreografický výzkum do Bassana del Grappa. Tímto se tanečnici a choreografce Tereze Ondrové otevřel nový svět, setkala se s předními osobnostmi mladé italské taneční generace. Tvůrci jí začali fascinovat především vlastním studiem, tvorbou i s místní komunitou, s místním prostorem muzea, ale také prací s vynikající technikou, emocionální působivostí a přesto silnou jevištní přítomností. Nevynechala ani jeden taneční ročník letního festivalu v Bassanu del Grappa. Po opakovaném setkání s tvůrci jako je Alessandro Sciarroni,  Daniele Ninarello, Silvia Gribaudi nebo Francesca Foscarini, se  Tereza rozhodla oslovit dvě silné ženské osobnosti současné italské scény ke spolupráci. Vznikají tak dva  razantně jiné taneční projekty – dva odlišné silné ženské  a slibné tandemy:  In-Sectum (Silvia Gribaudi) a IN BE-TWEEN (Francesca Foscarini).

Vstupenky

#tanecpraha