Tereza Ondrová (CZ) & Francesca Foscarini (IT)

 

Tereza Ondrová (CZ)

Tanečnice, pedagožka, choreografka, absolventka pražské HAMU. Jako osobitou interpretku ji ke spolupráci zvaly a zvou nejvýznamnější osobnosti a soubory v ČR – Jan Kodet, Lenka Ottová, DOT 504, Mirka Eliášová, Peter Mika, Věra Ondrašíková aj. Stala se jednou ze zakladatelek souboru VerTeDance, s nímž rovněž spolupracují další osobnosti.

Na ČESKÉ TANEČNÍ PLATFORMĚ získali VerTeDance ocenění Taneční inscenace roku již třikrát (2005: Tichomluva, 2012: Kolik váží vaše touha?, 2014: KOREKCE) a Tereza Ondrová byla v neposlední řadě oceněna i jako Tanečnice roku 2010 za svůj výkon v představení s Annou Polívkovou. V 2019 roku získala Cenu České taneční platformy za nejlepší taneční výkon.

Francesca Foscarini (IT)

Francesca se již několik let věnuje současnému tanci a to jak v roli tanečnice, choreografky, nebo pedagožky. Zaměřuje se na zkoumání a výzkum, jehož cílem je vytvářet možnosti, svobodu, hravost, neomezený expresivní potenciál, který je  motivován konkrétní myšlenkou nebo jen pocitem a emocí. Vytvořila několik autorských představení, která byla vybrána na prestižní přehlídku Aerowaves (2012, 2017), nebo její práce byla prezentovaná na Biennale di Venezia 2018, a momentálně spolupracuje se skupinou dobrovolníků na výzkumném projektu, ve kterém jsou součástí i lidé s Pakinsonovou chorobou.
#tanecpraha