42+PEOPLE: Where

420PEOPLE (CZ)

KONCEPT:
Václav Kuneš

CHOREOGRAFIE, ÚČINKUJÍCÍ:
Václav Kuneš, Helena Arenbergerová

DRAMATURGIE:
Lucie Němečková

SVĚTELNÝ DESIGN:
Jan Mlčoch                      

HUDBA:
Exhausted Modern a další interpreti      

ZVUKOVÝ DESIGN:
Pierre Urban

KOSTÝMY:
Olo Křížová

SCÉNOGRAFIE:
Lucia Škandíková

PRODUKCE:
Martina Laštovková, Anna Borovská, Aneta Jochim, Marta Lajnerová, David Borovský

ZA FINANČNÍ PODPORY:
Projekt vznikl za podpory Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Městské části Praha 1, Státního fondu kultury ČR, Václava Dejčmara, Studia Maiselovka

ZA PODPORY:
Hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Městské části Praha 1, Státního fondu kultury ČR, Studia Maiselovka.

PREMIÉRA:
19. 11. 2022, Studio Maiselovka, Praha

DÉLKA:
45 min

VĚK:
15+

 

Festival TANEC PRAHA 2024 se koná pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla.

Nejnovější projekt 42+PEOPLE souboru současného tance 420PEOPLE oslavuje mezigenerační dialog tanečníků. Přináší jedinečný a zároveň intimní pohled na vrchol taneční kariéry intepretů po 42 letech. Jako první premiéru projektu 42+PEOPLE, který propojí všechny hodnoty současného tance, uvedl soubor choreografií WHERE Václava Kuneše. 

V představení WHERE se představí dvojice českých tanečníků ve věku 42+. Pilotní ročník zahájí Václav Kuneš a Helena Arenbergerová, která za svou sólovou roli v představení získala Cenu Thálie 2023.

"Naše choreografické spojení nepřináší společný příběh, ale rozehrává intimitu každého z nás v ryze osobní taneční výpovědi. Bez klišé. Bez nutných anotací. Přesto však evokuje velmi známý renesanční obraz plný neuchopitelného napětí mezi stabilními i rozestřenými životy, napětí v blízkosti dvou cizích lidí… A stále hmatatelnější skrze současný tanec,” říká Václav Kuneš, choreograf, tanečník a umělecký ředitel souboru 420PEOPLE.

 


Václav Kuneš je český choreograf, tanečník a spoluzakladatel souboru 420PEOPLE, kterým je od roku 2007 uměleckým ředitelem. V roce 1993 absolvoval pražskou Taneční konzervatoř. Poté byl 11 let členem Nederlands Dans Theater, kde spolupracoval mimo jiné i s osobnostmi jakými jsou Jiří Kylián, Ohad Naharin, William Forsythe, Paul Lightfoot, Mats Ek, Nacho Duato, Johan Inger nebo Hans van Manen. Působil také jako asistent J. Kyliána. Objevil se i jako porotce ve StarDance. Je velmi výraznou uměleckou osobností v taneční a kulturní oblasti v České Republice i v zahraničí. 

Helena Arenbergerová je absolventkou dvou semestrů taneční pedagogiky na HAMU, poté vystudovala historii na FFUK. Působila jako pedagog současného tance v pražských tanečních studiích, na Janáčkově Konzervatoři v Ostravě, v Baletu Praha a také vedla workshopy v ČR a zahraničí. V roce 2008 dostala Cenu Sazky za představení Holdin´ Fast, za které byla nominována i na cenu Thálie. Sólové představení Duo Para Ella/ Comida para dos vyhrálo 1. místo na mezinárodní soutěži Masdanza, Gran Canaria. V září roku 2023 získala Cenu Thálie za nejlepší ženský taneční výkon za projekt 42+PEOPLE: Where.

www.420people.org

​  ​  

Vstupenky

Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Pavel Ovsík
Foto: Pavel Ovsík

#tanecpraha