Yana Reutova (UA/CZ) & Clara da Costa (BR) and Flávia Tápias & coll. (BR)

 

Yana Reutova působila jako tanečnice, choreografka a pedagožka v Oděské oblasti. V roce 2014 založila Taneční divadlo Plastilin a vytvořila několik představení, která získala nejedno ocenění. Pořádala festival Taneční platforma Most (5 let) a hodně pracovala s dětmi (projekt Creative Kids) a svými studenty. Poté odstartovala festival Speaking with the Body, který se uskutečnil pouze jednou. V březnu 2022 vzala dceru a několik studentek a utekla před válkou do Prahy, kde nyní pracuje. Podílela se na projektech i jiných choreografů a sama vede workshopy pro děti a rozvíjí vlastní tvorbu s umělci.

Koncept triptychu „Together Alone“ uspěl v evropské konkurenci v rámci prvního EFFEA Open Call https://www.effea.eu/ a byl tak jedním ze 40 podpořených projektů.

www.divadloponec.cz/cs/yana-reutova-coll
 ​

 

Clara da Costa je tanečnice, choreografka a pedagožka. Vystudovala obor performance na SEAD v rakouském Salcburku a studovala také na Tisch School of the Arts - NYU v USA. Absolvovala workshopy s Davidem Zambranem, Les Slovaks, Frey Faust a dalšími. Vedla workshopy pro Cirque du Soleil. Pracuje v hudebním divadle jako choreografka, režisérka, trenérka herců, trenérka těla a také rezidentní režisérka. Od roku 2003 vede workshop Corpo Único (současný tanec a improvizace) v Brazílii a v Evropě. Nedávno vystupovala se skupinou Grupo Tápias jako kreativní interpretka ve skladbách "Imprevisto, onde o amor acontece" a "Café não é só umaxícara" a se skupinou Yanou Reutovou, ukrajinskou choreografkou.

 ​

 

Flávia Tápias je choreografka, performerka, pohybová režisérka a pedagožka současného tance, vystudovala Faculdade Angel Vianna v Brazílii. Je uměleckou ředitelkou festivalu “Tápias” a ředitelkou a kurátorkou mezinárodních festivalů současného tance „Dança em Trânsito“ a „Correios em Movimento“, které se konají v Brazílii a ve Francii. Vyučuje techniku současného tance a choreografickou kompozici na různých mezinárodních festivalech a představeních. V posledních letech vystupovala mimo jiné v Portugalsku, Francii, Itálii, Belgii, České republice, USA a Jižní Koreji.

www.grupotapias.com
​  
#tanecpraha