When the Bleeding Stops

Lovísa Ósk Gunnarsdóttir (IS)

10

Červen

KONCEPT:
Lovísa Ósk Gunnarsdóttir

CHOREOGRAFIE:
Lovísa Ósk Gunnarsdóttir

REŽIE:
Lovísa Ósk Gunnarsdóttir

ÚČINKUJÍCÍ:
Lovísa Ósk Gunnarsdóttir, Kristjana Stefánsdóttir,Ólöf Ingólfsdóttir, Sveinbjörg Þórhallsdóttir

SVĚTELNÝ A ZVUKOVÝ DESIGN:
Brett Smith

VIDEO:
Lovísa Ósk Gunnarsdóttir, Brett Smith

PODĚKOVÁNÍ:
Sigrún Ólafsdóttir, Alexander Roberts, Brogan Davison

ZA PODPORY:
Performing Arts Center Iceland

PREMIÉRA:
17.11.2021, Reykjavík

DÉLKA:
40 min

Autorka se otevřeně zabývá jedním z četných tabu dnešní společnosti: menopauza je téma, o němž se nemluví. Lovísa nás zve do světa plného zranitelnosti, studu, ale také velké empatie a humoru. Vychází z mnohovrstevnatých zkušeností žen, které zapojuje do představení. Především jde ale o taneční oslavu života a těla ve všech fázích.

Představení Lovísy Ósk Gunnarsdóttir, When the Bleeding Stops, se vypořádává s mlčením a tabu, které, jak se zdá, pohlcují v západní společnosti téma menopauzy, stejně jako s autorčinou osobní zkušeností se stárnutím (jako) tanečnice. When the Bleeding Stops zve diváky do světa zranitelnosti, studu, empatie a humoru. Dílo nás přenese do soukromí domovů účastnic, noří se hluboko do vrstev ženských zkušeností s menopauzou a zve nás do oslavy života ve všech jeho fázích. Lovísa chce měnit smýšlení o menopauze v západní společnosti a tak se ocitá s performerkami na mezinárodní cestovatelské misi, při které se napojuje na místní ženy, které mají zkušenost s menopauzou a zve je, aby se k ní připojily na pódiu.

Upozornění pro diváky: představení obsahuje mluvené slovo v anglickém jazyce

 


Lovísa Ósk Gunnarsdóttir je mezinárodně oceňovanou tanečnicí a choreografkou z Islandu. Po 16ti letech úspěšné kariéry v Iceland Dance Company utrpěla zranění, které ji vedlo k přehodnocení vztahu k tělu, tanci a ke své vlastní umělecké praxi. Skrze uvědomění si limitů postupně stárnoucího těla se začala zajímat o stále ještě tabuizované téma ženské menopauzy. Začala se propojovat se ženami ve svém okolí a otevírat dialog týkající se stárnutí, poznávání vlastního těla a stigmat točících se kolem ženského přechodu.

 

www.whenthebleedingstops.com
​  ​  

Vstupenky

    

10

Červen

When the Bleeding Stops

PONEC - divadlo pro tanec (Praha)
20:00
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře 10-06-2024 20:00 10-06-2024 20:00 Czech republic/Europe When the Bleeding Stops Autorka se otevřeně zabývá jedním z četných tabu dnešní společnosti: menopauza je téma, o němž se nemluví. Lovísa nás zve do světa plného zranitelnosti, studu, ale také velké empatie a humoru. Vychází z mnohovrstevnatých zkušeností žen, které zapojuje do představení. Především jde ale o taneční oslavu života a těla ve všech fázích. Představení Lovísy Ósk Gunnarsdóttir, When the Bleeding Stops, se vypořádává s mlčením a tabu, které, jak se zdá, pohlcují v západní společnosti téma menopauzy, stejně jako s autorčinou osobní zkušeností se stárnutím (jako) tanečnice. When the Bleeding Stops zve diváky do světa zranitelnosti, studu, empatie a humoru. Dílo nás přenese do soukromí domovů účastnic, noří se hluboko do vrstev ženských zkušeností s menopauzou a zve nás do oslavy života ve všech jeho fázích. Lovísa chce měnit smýšlení o menopauze v západní společnosti a tak se ocitá s performerkami na mezinárodní cestovatelské misi, při které se napojuje na místní ženy, které mají zkušenost s menopauzou a zve je, aby se k ní připojily na pódiu. Upozornění pro diváky: představení obsahuje mluvené slovo v anglickém jazyce   Lovísa Ósk Gunnarsdóttir je mezinárodně oceňovanou tanečnicí a choreografkou z Islandu. Po 16ti letech úspěšné kariéry v Iceland Dance Company utrpěla zranění, které ji vedlo k přehodnocení vztahu k tělu, tanci a ke své vlastní umělecké praxi. Skrze uvědomění si limitů postupně stárnoucího těla se začala zajímat o stále ještě tabuizované téma ženské menopauzy. Začala se propojovat se ženami ve svém okolí a otevírat dialog týkající se stárnutí, poznávání vlastního těla a stigmat točících se kolem ženského přechodu.   www.whenthebleedingstops.com ​  ​   Husitská 24A/899 Praha Česká republika
Foto: Tale Hendnes
Foto: Tale Hendnes
Foto: Owen Fiene
Foto: Owen Fiene

#tanecpraha