19

Červen

KONCEPT:
Petr Boháč

SCÉNÁŘ, CHOREOGRAFIE, REŽIE:
Miřenka Čechová, Petr Boháč

ÚČINKUJÍCÍ:
Daniel Pražák, Taro Troupe, badfocus (Prokop Korb)

SVĚTELNÝ DESIGN:
Filip Horn

HUDBA:
badfocus (Prokop Korb)

ZVUKOVÝ DESIGN:
Martin Hůla

ANIMACE A KOMIKS:
Tom Zahrádka

SCÉFOGRAFIE:
Petr Boháč

PRODUKCE:
Veronika Ilíková, Barbora Faifr Repická

BOOKING MANAGER:
Nikola Križková

PR MANAGER:
Adéla Brabcová

PRODUCENT:
Bezhlaví z.s.

KOPRODUCENT:
Tanec Praha, Divadlo Hybernia

PODĚKOVÁNÍ:
Lucaso (Lukáš Škoda)

ZA FINANČNÍ PODPORY:
Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury České republiky, NextGenerationEU - Financováno z EU, Národní plán obnovy

Hl. město Praha podpořilo v roce 2024 projekty Spitfire Company víceletým grantem v částce 1 650 000 czk. 

ZA PODPORY:
Kloden Teater, Cirqueon z.s, Rezi.Dance, The World Freestyle Football Association, KITFest 

DÉLKA:
60 min

VĚK:
10+

  

 

Když jsem byl nervózní, vzal jsem si míč a šel jsem kopat. Věděl jsem, že nezměním věci kolem sebe, ale můžu změnit sebe. Když to dokázal Messi, dokážu to taky. Nesmíš to vzdát. Musíš mít sen. A vydržet. Každej kopnutej míč někam doletí. Penalta nejde chytnout, jde jen špatně kopnout. Každej může bejt v něčem nejlepší. 

Mnoho malých kluků po celém světě touží být Lionel Messi. Je to jejich král, jejich nedostižný idol. Všichni kluci v Africe jsou Lionelem Messim, jestliže nejsou Ronaldem. Z čeho všeho se dá vyrobit míč? A co všechno se s míčem dá udělat? Kolik zeměkoulí dokážeš zatočit na jedný noze? 

Když se potká fotbal a umění, je z toho freestyle. 

Když se to naučíš s míčem, naučíš se to i s lidma. A když selžeš? Zkusíš to znovu a znovu a znovu… až to nakonec vyjde. Představení o fotbale, o Messim, o freestylu, který motivuje děti po celém světě, o tom, jak je důležité mít svého hrdinu a jít za svým snem.

Mistr světa ve freestyle fotbalu Daniel Pražák se na jevišti potkává s DJ a hudebníkem badfocusem, aby vyprávěli příběh o odhodlání, vůli a touze jít za svým snem. V režii Petra Boháče a Miřenky Čechové, kteří se vracejí k formě multižánrového představení, za něž v minulosti získali ocenění jako např. Best of ve Washington Post nebo Fringe First Award, udělovanou největším divadelním festivalem na světě. Jejich představení mohli diváci zhlédnout od Stockholmu po Johannesburg, od New Yorku po Shanghai.

 


Miřenka Čechová: performerka, choreografka, režisérka, autorka knih Miss AmeriKa a Baletky, vůdčí osobnost nejen Spitfire Company, ale i souboru Tantehorse. Její autorská tvorba sklízí úspěchy na českých i  mezinárodních scénách, např. The Best of Contemporary Dance deníku Washington Post, Herald Angel Award. 

Petr Boháč: je režisér a vystudovaný odborník na českou literaturu. Jeho režie se objevily ve více než 20 zemích. Několik jeho režií obdrželo ocenění jako např. The Fringe First Award, Aerowaves Priority Companies 2014, Ceny Divadelních novin apod. V současné chvíli je i ředitelem Paláce Akropolis. 

Daniel Pražák: se více než desátým rokem věnuje freestyle fotbalu. Za tuto dobu stihl obdržet přes dvacet trofejí. Jako jedinému Čechovi se podařilo zvítězit na mistrovství světa ve freestyle fotbalu, konkrétně v disciplíně “sick three”, jež se fokusuje na tři nejtěžší triky udělané za sebou.

badfocus alias Prokop Korb je hudební producent, skladatel a multiinstrumentalista. Má za sebou řadu koncertních vystoupení jako například na United Islands, Mladí ladí jazz, Spectaculare, londýnském festivalu Electronica, Tallinn Music Week nebo na kanadském M for Montreal. V roce 2023 se navíc dostal mezi finalisty projektu HEMI Music Awards.

 

www.spitfirecompany.cz

​  ​  

Vstupenky

    

19

Červen

Vivat Messi

Divadlo Hybernia (Praha)
19:00
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře 19-06-2024 19:00 19-06-2024 19:00 Czech republic/Europe Vivat Messi Když jsem byl nervózní, vzal jsem si míč a šel jsem kopat. Věděl jsem, že nezměním věci kolem sebe, ale můžu změnit sebe. Když to dokázal Messi, dokážu to taky. Nesmíš to vzdát. Musíš mít sen. A vydržet. Každej kopnutej míč někam doletí. Penalta nejde chytnout, jde jen špatně kopnout. Každej může bejt v něčem nejlepší.  Mnoho malých kluků po celém světě touží být Lionel Messi. Je to jejich král, jejich nedostižný idol. Všichni kluci v Africe jsou Lionelem Messim, jestliže nejsou Ronaldem. Z čeho všeho se dá vyrobit míč? A co všechno se s míčem dá udělat? Kolik zeměkoulí dokážeš zatočit na jedný noze?  Když se potká fotbal a umění, je z toho freestyle.  Když se to naučíš s míčem, naučíš se to i s lidma. A když selžeš? Zkusíš to znovu a znovu a znovu… až to nakonec vyjde. Představení o fotbale, o Messim, o freestylu, který motivuje děti po celém světě, o tom, jak je důležité mít svého hrdinu a jít za svým snem. Mistr světa ve freestyle fotbalu Daniel Pražák se na jevišti potkává s DJ a hudebníkem badfocusem, aby vyprávěli příběh o odhodlání, vůli a touze jít za svým snem. V režii Petra Boháče a Miřenky Čechové, kteří se vracejí k formě multižánrového představení, za něž v minulosti získali ocenění jako např. Best of ve Washington Post nebo Fringe First Award, udělovanou největším divadelním festivalem na světě. Jejich představení mohli diváci zhlédnout od Stockholmu po Johannesburg, od New Yorku po Shanghai.   Miřenka Čechová: performerka, choreografka, režisérka, autorka knih Miss AmeriKa a Baletky, vůdčí osobnost nejen Spitfire Company, ale i souboru Tantehorse. Její autorská tvorba sklízí úspěchy na českých i  mezinárodních scénách, např. The Best of Contemporary Dance deníku Washington Post, Herald Angel Award.  Petr Boháč: je režisér a vystudovaný odborník na českou literaturu. Jeho režie se objevily ve více než 20 zemích. Několik jeho režií obdrželo ocenění jako např. The Fringe First Award, Aerowaves Priority Companies 2014, Ceny Divadelních novin apod. V současné chvíli je i ředitelem Paláce Akropolis.  Daniel Pražák: se více než desátým rokem věnuje freestyle fotbalu. Za tuto dobu stihl obdržet přes dvacet trofejí. Jako jedinému Čechovi se podařilo zvítězit na mistrovství světa ve freestyle fotbalu, konkrétně v disciplíně “sick three”, jež se fokusuje na tři nejtěžší triky udělané za sebou. badfocus alias Prokop Korb je hudební producent, skladatel a multiinstrumentalista. Má za sebou řadu koncertních vystoupení jako například na United Islands, Mladí ladí jazz, Spectaculare, londýnském festivalu Electronica, Tallinn Music Week nebo na kanadském M for Montreal. V roce 2023 se navíc dostal mezi finalisty projektu HEMI Music Awards.   www.spitfirecompany.cz ​  ​   Nám. Republiky 3/4 Praha Česká republika
Foto: Jakub Hrab

#tanecpraha