UNITY IN MOTION

Během tří červnových  víkendů zavítáme z valu Žižkovské Highline do zemí, odkud přijeli umělci na festival TANEC PRAHA. Vezměte s sebou děti, prarodiče i kamarády, každý si z víkendového menu vybere to své. Krenovka* totiž patří nejen tanci, najdete tu výtvarníky spolku Trať 42 i půvabnou Čítárnu Unijazz, která obohatí nabídku o gastronomii Severu, Afriky či Ukrajiny.

 

V pátek 21. června se  v PONCI představí čtyři mladé umělkyně z Ukrajiny, z nichž některé povedou sobotní workshopem Tanec hrou. Grafický i závěrečný workshop fotografie doplní svou přednáškou Karel Cudlín, známý reportážní a dokumentární fotograf, který nás zavede na ukrajinský venkov 90. let. Tradice a artefakty této země přiblíží Maria Prokopjuk mladé hudební duo Emily a Zůza podpoří příjemnou atmosféru večerním koncertem.

 

SOBOTA 22. 6.

10.00 - 11.00 Pohybový workshop pro děti - Tanec hrou
Žižkov Highline
pro děti 

Yana Reutova - choreografka, Olena Korotkova - lektorka, Anastasiia Pavlovska - lektorka.

Během workshopu se děti naučí poznávat samy sebe skrze různé aktivity, jako jsou hry a taneční cvičení. Děti se budou také zaměřovat na pozorování prostředí kolem sebe, které je inspiruje k pohybu. Workshop je zaměřen na rozvoj pohybových schopností a sebevyjádření dětí.

 

14.00 - 16.30 Grafika - suchá jehla 
Žižkov Highline
pro rodiny

Ateliér ŠUM

Naučíme se techniku postupného odkrývání, zkusíme tvorbu plynulých linií, připravíme si desku pro tisk z hloubky, pod vedením lektora se na chvilku staneme grafikem. Spolu s lektorem navštívíme pravou litografickou dílnu. Pro děti i dospělé máme připravený workshop ve spolupráci s Ateliérem ŠUM. Lektoři jsou profesionální výtvarníci s pedagogickou praxí, kteří vás touto technikou provedou.

 

18.00 - 19.00 Ukrajinský venkov objektivem Karla Cudlína
Čítárna Unijazz 
přednáška

Karel Cudlín

Reportážní a dokumentární fotograf Karel Cudlín zavede posluchače na Ukrajinu v devadesátých letech. 200 kilometrů od Košic se dal vidět život, který byl u nás znám už jen z vyprávění prarodičů. Děti, které přišly domů ze školy, nazuly dřeváky a vyhnaly kozy na pastvu. 

 

20.00 - 20.45 Emily & Zůza
Žižkov Highline 
koncert

Emily Robertson a Zuzana Žeromská

Sobotní program uzavře hudební duo Emily & Zůza. Po několika letech společného tvoření ve svých pokojíčcích letos poprvé vystoupily před publikum. Žánrově se pohybují v oblasti popu s vlastními texty písní inspirovanými životem.

 

NEDĚLE 23. 6.

10.00 - 11.00 Taneční workshop pro celou rodinu
Žižkov Highline
pro rodiny

Yana Reutova - choreografka, Olena Korotkova - lektorka, Anastasiia Pavlovska - lektorka

Připojte se k nám a užijte si společně s celou rodinou příjemně strávený čas plný pozitivních emocí a nových zážitků. Od kreativních aktivit až po kreativní úkoly, taneční workshop vás zavede do světa tradičních ukrajinských her a zvyků. Přijďte si užít workshop plný radosti, pohybu a inspirace!

 

14.00 - 16.00 Analogová fotografie 
Žižkov Highline
workshop

Free Cinema & Barbora Doleželová 

Pořídit fotografii je dnes jednodušší než kdy dřív. Proto pro vás máme připravený workshop analogové fotografie, kde se naučíte zpomalit a zapřemýšlet nad tím, co zachytit. Seznámíte se s rozdílem mezi dnes již běžně používanými digitálními a klasickými analogovými fotoaparáty. Můžete si vyzkoušet několik fotoaparátů – klasických, ale také jednoduchých plastových vyráběných firmou Lomography či dřevěných dírkových komor vyráběných značkou Dirkoma.

 

16.00 - 17.00 Ukrajinské tradice
Žižkov Highline
přednáška 

Maria Prokopjuk

Maria Prokopjuk vás provede světem bohatých ukrajinských tradic, včetně vánočních oslav, kdy se rodiny scházejí u sváteční večeře s dvanácti pokrmy a tajuplnou Kutjou a Velikonoce, které jsou provázené zdobením vajíček technikou pysanky a svátečním průvodem s košíky plnými jídla k posvěcení v kostele. 

 

17.30 - 18.30 Vystoupení dětského folklórního sboru Palianycia a ženského pěveckého kruhu Spivoče kolo
Žižkov Highline 
koncert

sbor Palianycia

Dětský ukrajinský folklórní sbor Palianycia se zaměřuje především na ukrajinskou lidovou píseň. V doprovodném programu zazní několik lidových a obřadových písní, které představí bohatou tradici autentického ukrajinského lidového zpěvu, včetně vícehlasu. Část vystoupení dětského sboru bude v doprovodu ženského pěveckého kruhu "Spivoče kolo", který je také zaměřen na folklór Ukrajiny a jiných evropských zemí.

 

Festival TANEC PRAHA 2024 se koná pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla.

Vstupenky

#tanecpraha