Taxon Three

 

Taxon je označení skupiny konkrétních organismů, které mají společné znaky. Nový taxon vyhodnocuje, zda-li je výhodnější se naučit žít s novým tělem, či se ho naopak zbavit. Mutující tělo, které se teprve učí chodit, nezná své možnosti. Sledujeme proces proměny, tělo se proměňuje jako open source kód. Nový tvor je uzamčen v limitech důsledku svého vývoje a pomalu si podmaňuje protézy, která mu “příroda” nadělila. Prozatím se umí hledané vertikality jen dotknout.  
 

Autoři projektu: Adam Vačkář a Tereza Lenerová (Hradilková)
Performance: Eva Rezová, Jazmína Piktorová, Katy Jabůrková
Kostýmy: Overall Office
Hudba: Petr Tichý 

Tereza Lenerová (Hradilková) dokončila studium na The Theaterschool v Amsterdamu. Momentálně se soustředí na autorskou tvorbu, z níž největší úspěchy sklidila “Švihla” oceněná Hlavní cenou České taneční platformy a reprezentující ČR na prestižních festivalech v zahraničí jako je například Rencontres chorégraphiques internationales de Seine-Saint-Denis, Julidans NEXT či Tanzmesse,její poslední sólo “Nepřestávej”je možné vidět v Praze v divadle Ponec

Adam Vačkář diplomoval na ENSBA v Paříži. Účastnil se rezidenčních programů v Palais de Tokyo v Paříži a Residency Unlimited v New Yorku. Jeho práce byly vystaveny na výstavách v Palais de Tokyo, Centre Pompidou, Art Basel, Kölnischer Kunstverein, Museum Morsbroich a na dalších místech. Ve své práci se zabývá se vztahem člověka a přírody.

Foto: Michal Hančovský
#tanecpraha