KONCEPT:
Tereza Lenerová, Adam Vačkář

CHOREOGRAFIE:
Tereza Lenerová 

SCÉNOGRAFIE:
Adam Vačkář 

TANČÍ:
Jitka Čechová, Edita Antalová, Eva Rezová

HUDBA:
Natálie Pleváková

KOSTÝMY:
Overall Office, Marjetka Kürner Kalous

PRODUKCE:
tactic

FINANČNĚ PODPOŘENO:
Ministerstvo kultury České republiky, Tanec Praha, z.ú. / Mezinárodní festival TANEC PRAHA, Galerie Benedikta Rejta, Studio Truhlárna

DÉLKA:
20 min

VĚK:
0 - 99

 

 

Festival TANEC PRAHA 2024 se koná pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla.

Taxon” je označení skupiny konkrétních organismů, které mají společné znaky. Nový taxon vyhodnocuje, zda-li je výhodnější se naučit žít s novým tělem, či se ho naopak zbavit. Mutující tělo, které se teprve učí chodit, nezná své možnosti. Sledujeme proces proměny, tělo se proměňuje jako open source kód. Nový tvor je uzamčen v limitech důsledku svého vývoje a pomalu si podmaňuje protézy, která mu “příroda” nadělila. Prozatím se umí hledané vertikality jen dotknout.

 


Tereza Lenerová vystudovala The Theaterschool v Amsterdamu. Zkušenosti sbírala nejprve jako tanečnice u různých choreografů v ČR a zahraničí. Později se jako choreografka s Einat Ganz kvalifikovala na Aerowaves Spring Forward s duetem Proměnná. Pro další experimenty spoluzaložila prostor Truhlárna, kde vytvořila svoje dosud nejúspěšnější sólo Švihla, oceněné hlavní cenou na České taneční platformě a řadou pozvání do zahraničí na prestižní festivaly. Její další dílo Nepřestávej získalo zvláštní uznání poroty na České taneční platformě 2019 a je součástí prestižního výběru Aerowaves Twenty21. V roce 2021 uvedla představení dis pla y, které vytvořila s Jitkou Čechovou, a Existuje dojem bytí, které volně navazuje na serii performance Taxon. V roce 2023 uvedla představení Rukavičkářské závody.

Adam Vačkář diplomoval na ENSBA v Paříži. Účastnil se rezidenčních programů v Palais de Tokyo v Paříži a Residency Unlimited v New Yorku. Jeho práce byly vystaveny na výstavách v Palais de Tokyo, Centre Pompidou, Art Basel, Kölnischer Kunstverein, Museum Morsbroich a na dalších místech. Ve své práci se zabývá se vztahem člověka a přírody.

www.lenerova.com

Vstupenky

Foto: Michal Hančovský
Foto: Adam Vačkář
Foto: Michal Hančovský

#tanecpraha