Tamara Zsófia Vadas, Ábris Gryllus, Márton Emil Tóth (HU)

 

Zsófia Tamara Vadas 

je tanečnice, choreografka a pedagožka. Vystudovala taneční pedagogiku na Budapest Contemporary Dance Academy. Jako tanečnice spolupracovala s The Symptoms, Adrienn Hód a Hodworks. Spolupracuje s různými umělci, v současnosti např. Csaba Molnár (The Ox, Eclipse), Imre Vass (Taking Place and STEREO, Akt (Before You Die, Promenade). Její vlastní tvorba vzniká povětšinou ve spolupráci, např. Skin Me s Viktóriou Dýnyi a Csabou Molnár, které v roce 2014 obdrželo Cenu Rudolfa Labana. Je hostující pedagožkou na fakultě fyzického divadla na University of Theatre and Film Art v Budapešti a účastnice vzdělávacího programu tanečního souboru Hodworks.

 

Ábris Gryllus 

je multimediální umělec a hudebník. Vystudoval vizuální komunikaci na Moholy-Nagy University of Arts and Design v Budapešti, kde v roce 2015 začal vyučovat konceptuální design a zvuk. Je součástí techno uskupení FOR. Jeho díla byla prezentovaná na Berlin Gallery Weekend (2013), Vienna Design Week (2013), Soundscapes Festival (2014), Venice Biennale (2015), Off Biennale Budapest (2015), Berlin Montag Modus (2016, 2017, 2018), NEXT Fest Budapest (2017) a Transmediale / CTM Berlin (2018).

 

Márton Emil Tóth 

je vizuální umělec. Vystudoval sochařinu na Hungarian University of Fine Arts. Tvoří samostatně i jako člen Nemmivoltunk!Crew a zkoumá různé umělecké žánry. V roce 2016 se podílel na tvorbě projektu Šípková Růženka na festivalu Sziget. V roce 2013 spolupracoval na projektu Research into the Unknown nadace Workshop Foundation. 

 
#tanecpraha