Some choreographies + Swan Lake Solo

Jacopo Jenna (IT)Olga Dukhovnaya (UA/FR)

REŽIE, CHOREOGRAFIE:
Jacopo Jenna

ÚČINKUJÍCÍ:
Ramona Caia

VIDEOPROJEKCE:
Roberto Fassone

PŮVODNÍ ZVUK:
Francesco Casciaro 

LIGHT DESIGN:
Mattia Bagnoli

KOSTÝMY:
Eva di Franco 

ORGANIZACE:
Luisa Zuffo 

PRODUKCE:
KLm - Kinkaleri

KOPRODUKCE:
Centrale Fies

ZA PODPORY:
Azienda Speciale Palaexpo Mattatogi, Progetto PrendersiCura

PREMIÉRA:
31. července 2020, Centrale Fies XL Festival / Dro (TN) Italy

DÉLKA:
40 min

VĚK:
dospělý

 

   

 


CHOREOGRAFIE:
Olga Dukhovnaya, na základě volné interpretace Čajkovského baletu

INTERPRETI:
Olga Dukhovnaya & Alexis Hedouin

ZVUK:
Anton Svetlichny

SVĚTLO A KOSTÝMY:
Guillaume Jouin & Marion Regnier

PORADCE:
François Maurisse

TECHNICKÝ MANAŽER:
François Aubry/Felix Löhmann

PRODUKČNÍ MANAŽER:
Amélie-Anne Chapelain

FOTOGRAFIE:
Doriane Rio

PRODUKCE:
C.A.M.P

KOPRODUKCE:
le Quartz – Scène Nationale de Brest ; Au bout du plongeoir
 & la Coopération Nantes-Rennes-Brest-Rouen - Itinéraires d’artiste(s).

S PODPOROU:
Rencontres chorégraphiques internationales de Seine-Saint-Denis a DRAC Bretagne. S poděkováním CCNRB – Collectif FAIR-E za taneční prostory. 

PREMIÉRA:
15. květen 2022, Rencontres Chorégraphiques Internationales des Seine St-Denis, Montreuil, FR

DÉLKA:
35 min

VĚK:
dospělý

C.A.M.P je asociace, která čerpá granty francouzského Ministerstva kultury (Direction régionale des Affaires culturelles / Bretagne), měst Lorient, Port-Louis, Locmiquélic, la Région Bretagne a le Département du Morbihan.

 

Vydejte se na cestu v čase a kolem světa v inscenaci Some Choreographies (Několik choreografií) Jacopa Jenny. Performerka Ramona v ní vede neutuchající dialog s rychlou sekvencí videí, která jsou přehlídkou všech možných způsobů lidského pohybu. Tanečnice zrcadlí dění na obrazovce a svým projevem vdechuje stávajícímu 2D materiálu život, třetí rozměr a nové hodnoty a významy. V závěrečném propojení s autorskými video obrazy krajiny a živých organismů umělce Roberta Fassoneho hledá spojitost člověka s nekonečným universem

 

 

Olga Dukhovnaya ve spolupráci se skladatelem Antonem Svetlichnym ztvárnila vlastní verzi Labutího jezera s cílem vytvořit z tohoto klasického baletu moderní představení. Záměru vytvořit představení ve velkém měřítku zasadil po dvou letech karantény poslední ránu válečný konflikt. Olga Dukhovnaya se vzdala zakázky moskevského muzea vytvořit choreografii pro více než 30 tanečníků s živým orchestrem a zpěváky. Ukrajinská choreografka přepracovala původní koncept a celý baletní soubor soustředila do jediné umělkyně: sebe samé. Na pozadí zmíněných událostí se zrodilo zásadní a dynamické taneční představení Swan Lake Solo, které je prostoupeno tóny radostné a nespoutané svobody.

 

Po představení následuje aftertalk s tvůrci.

 


Jacopo Jenna je italský choreograf, performer a filmař, který se zaměřuje na scénickou tvorbu, videa a instalace. Vystudoval sociologii a později tanec na univerzitě Codarts v Rotterdamu. Zapojuje se do vzdělávacích programů pro různé věkové skupiny a hledá nové možnosti, jak nahlížet na performativní umění. Spolupracoval s různými evropskými soubory a umělci a svá díla představil na četných festivalech a scénách nejen v Itálii.  K jeho týmu patří Ramona Caia, spoluzakladatelka CANI choreographic research group, a Roberto Fassone s přesahy do různých druhů umění. Jeho originální dílo Some Choreographies bylo vybráno mezi Aerowaves Twenty22.

 

Olga Dukhovnaya je tanečnice a choreografka narozená na Ukrajině v roce 1984 a v současnosti žije v Rennes (Francie). Vystudovala choreografickou fakultu v Kyjevě v roce 2003 a P.A.R.T.S. v Bruselu v roce 2006. Přestěhovala se do Francie, aby zahájila magisterský program v tanci na CNDC Angers (ve spolupráci s Paris 8 University). Magisterský titul v oboru choreografie získala v roce 2013. Její dílo KOROWOD, vytvořené v roce 2013, získalo třetí cenu v soutěži „Danse élargie“ pořádané Musée de la Danse a Théâtre de la Ville-Paris (2013). V roce 2018 natočila kus Sœur ve spolupráci s Robertem Steijnem. V roce 2022 vytvořila sólo Labutí jezero, kde pro ni bylo výzvou ztělesnit s jediným umělcem všechny role baletu. Jako tanečnice spolupracovala s choreografy Borisem Charmatzem, Maud le Pladec, Ashley Chenem a podílela se na videoinstalacích Aernouta Mika.

 

 

 

 

Swan Lake Solo_teaser from C.A.M.P on Vimeo.

Vstupenky

Swan lake
Some choreographies

#tanecpraha