CHOREOGRAFIE, KONCEPT:
Mirka Eliášová

TANEC, TVORBA:
Jazmína Piktorová, Romana Packová / Veronika Šimková, Václav Kalivoda, Lucie Charouzová, Andrea La Rose 

ZVUK:
Jiří Jakl 

HUDBA:
Václav Kalivoda / Tomáš Reindl

LIGHT DESIGN, VIDEO:
Pavel Havrda

PRODUKCE:
Romana Packová, HTSpE

KOPRODUKCE:
Tanec Praha z. ú. / PONEC - divadlo pro tanec

ZA FINANČNÍ PODPORY:
Ministerstvo kultury České republiky, Hl. m. Praha, Státní fond kultury České republiky, HTSpE
 

Představení v Chocni uvádíme ve spolupráci se SKOROFESTIVAL. 

DÉLKA:
50-60 min

PREMIÉRA:
3.+ 4.10.2021, PONEC – divadlo pro tanec

VĚK:
Family friendly, 4+ 

       

Škatulení zve do světa fantazie, v němž se i zdánlivě obyčejné věci mění v něco nevšedního. Stačí otevřít oči, zapnout představivost, rozhýbat se a hrát si.

Co všechno může představovat krabice? A co teprve když jich je víc, jsou různě velké nebo v nich někdo bydlí? Jak je můžeme zabydlet my? Přemístit, poslat, přeskočit, posunout, přestavět nebo oběhnout? Jak prožíváme překvapení? Jsme zvědaví? Kdo nebo co v ní je? Jak zní? Jak je těžká? Můžeme jí něco svěřit? Vím odkud krabice přicestovala a jak dlouhou cestu urazila? A kam patří?

Představení propojuje tanec, živou hudbu, performanci, prvky improvizace i technologie. Seznamuje děti s uvažováním o prostoru a architektuře, fyzikálních zákonech, přepravě a cestování krabic, ale i důležitosti přání a snů.

 

Family-friendly představení. Doporučujeme dětem od 4 let věku.

 


Mirka Eliášová absolvovala taneční katedru HAMU, obor choreografie, v roce 1997, a hned se začala věnovat tvůrčí činnosti. Později přidala i doktorské studium na téže akademii, kde působí také pedagogicky. Kromě inscenací pro děti, s nimiž slaví solidní úspěchy, vytvořila řadu dalších děl a také zajímavých tanečních filmů. Spolupracuje s různými divadelníky a dlouhodobě experimentuje s Komorním orchestrem Berg, a to i na site-specific projektech.

Vstupenky

Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický

#tanecpraha