Síla v kráse a krása v síle

Yana Reutova (UA/CZ)

8

Červen

KONCEPT, CHOREOGRAFIE:
Yana Reutova (UA/CZ)

TANČÍ:
Žaneta Musilová (CZ) / Diana Khrushch, Nika Horiacha, Olena Korotkova, Anastasiia, Pavlovska, Yana Reutova, Valeriia Tsvirkunova (UA/CZ)

HUDBA:
Jana Kubánková, Tomáš Kerle (CZ)

KOSTÝMY:
Mariana Novotná

PRODUCENT:
Tanec Praha z.ú.

PODPOŘENO:
Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha

PODĚKOVÁNÍ:
Art Centrum Krenovka, SUDOP Real a Yvona Kreuzmannová a celý tým festivalu TANEC PRAHA, Nadace člověk člověku, Nadace VIA, Galerie Benedikta Rejta

PREMIÉRA:
27. dubna 2023, Galerie Benedikta Rejta, Louny

DÉLKA:
20 min

VĚK:
7+

Koprodukce festivalu TANEC PRAHA  a Galerie Benedikta Rejta

  

Vždy přemýšlela primárně nad tím, jaká je navenek. Jak by měla dle společenských konvencí vypadat, působit, až zapomněla přemýšlet nad tím, jaká je uvnitř. 

Na ženy bývá často nahlíženo pouze na základě jejich tělesné schránky. Jsou vnímány jako symbol krásy, přitom je jejich symbolika mnohem hlubší. Tkví v jejich síle, psychické i fyzické, která se utváří během celého života v rámci rolí, které berou za své. 

 Vyhledávaným atributem je „ženskost”. Ale co to slovo znamená? 

Možná soubor vlastností, jako je odvaha, intelekt, průbojnost, ale i láska k druhým, laskavost, jemnost, skrytých v jedné osobě. Dvě tváře, snoubení vnitřní síly i krásy v jednom těle. 

Jak vysvětlit, co znamená BÝT ženou? Nakonec zjistíme, že nelze vysvětlit podstatu, když si neprojdete procesem od dítěte po zralou osobnost. Stejně jako nelze zjistit podstatu vůně, aniž bychom ji nechali rozkvést. 

„Vůně je symfonie, má začátek, střed i konec.” (Francis Kurkdjian)

 

Ne náhodou barvy kostýmů vycházejí z vybraných komponent parfému: růže, lišejník, zlato, krev, královská modrá a mech.

Vstupenky

8

Červen

Síla v kráse a krása v síle

Galerie Benedikta Rejta
16:00
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře 08-06-2023 16:00 08-06-2023 16:00 Czech republic/Europe Síla v kráse a krása v síle Vždy přemýšlela primárně nad tím, jaká je navenek. Jak by měla dle společenských konvencí vypadat, působit, až zapomněla přemýšlet nad tím, jaká je uvnitř.  Na ženy bývá často nahlíženo pouze na základě jejich tělesné schránky. Jsou vnímány jako symbol krásy, přitom je jejich symbolika mnohem hlubší. Tkví v jejich síle, psychické i fyzické, která se utváří během celého života v rámci rolí, které berou za své.   Vyhledávaným atributem je „ženskost”. Ale co to slovo znamená?  Možná soubor vlastností, jako je odvaha, intelekt, průbojnost, ale i láska k druhým, laskavost, jemnost, skrytých v jedné osobě. Dvě tváře, snoubení vnitřní síly i krásy v jednom těle.  Jak vysvětlit, co znamená BÝT ženou? Nakonec zjistíme, že nelze vysvětlit podstatu, když si neprojdete procesem od dítěte po zralou osobnost. Stejně jako nelze zjistit podstatu vůně, aniž bychom ji nechali rozkvést.  „Vůně je symfonie, má začátek, střed i konec.” (Francis Kurkdjian)   Ne náhodou barvy kostýmů vycházejí z vybraných komponent parfému: růže, lišejník, zlato, krev, královská modrá a mech. Pivovarská 29 Louny Česká republika
Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický

Související představení

Na cestě

Yana Reutova (UA/CZ)
11:00
Městské muzeum ve Volyni (nádvoří tvrze)

Na cestě

Yana Reutova (UA/CZ)
16:00
Ukrajinský dům v Jihlavě

#tanecpraha