Prozkoumejte kompletní program 31. ročníku TANEC PRAHA v Praze a dalších 22 městech a obcích!
Každým dnem se blížíme k festivalu TANEC PRAHA, který tak víří ve vzduchu stále intenzivněji! Těšit se můžete na festivalovou premiéru vytvořenou ve spolupráci českých umělců s vybranými členy afrického souboru Ghana Dance Ensemble a několik programových linií: události letošní sezony z Jižní Koreje, Izraele a Francie, Dance NEWs otevírající prostor pro mladé talenty, TANEC PRAHA Junior nabízející program pro děti a teenagery, workshopy pro děti, studenty tance a širokou veřejnost, které povedou umělci z Indonésie, Afriky a střední Evropy a Czech Dance Focus for PQ+ - specifickou programovou linii vytvořenou ve spolupráci s Pražským Quadriennale, která festivalovému publiku, včetně zahraničních expertů, nabídne exkluzivní výběr české taneční tvorby.
I letos nezůstaneme jen v Praze a vydáme se také do 22 dalších měst a obcí.
Seznamte se s celým programem 31. ročníku!
↓↓↓
TANEC PRAHA 2019 (3/6 - 22/6)
31. Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla
Hlavní program v Praze
3. 6. / po / 20:00 / Praha / PONEC / Festival Opening / Událost sezony
Eun-Me Ahn (KR): Let Me Change Your Name
4. 6. / út / 20:00 / Praha / PONEC / Událost sezony
Eun-Me Ahn (KR): Let Me Change Your Name
5. 6. / stř / 20:00 / Praha / PONEC / Událost sezony
Eun-Me Ahn (KR): Let Me Change Your Name
7. 6. / pá / 17:00 / Praha / Výstaviště - Gauč ve Stromovce / VEN.ku TANCI / PQ+
Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen - Úhel pohledu / Point of View
7. 6. / pá / 20:00 / Praha / PONEC
Judith Olivia Manantenasoa (MG): Métamorphose
8. 6. / so / 15:00 / Praha / Výstaviště / Prague Exhibition Grounds - Maroldovo panorama (PEG 7) / VEN.ku TANCI / PQ Site Specific Performance Festival / Family Friendly
Hygin Delimat / Body Architects (PL/AT): House Beating
8. 6. / so / 17:00 / Praha / Výstaviště / Prague Exhibition Grounds - Gauč ve Stromovce / VEN.ku TANCI / PQ+
Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen - Úhel pohledu / Point of View
8. 6. / so / 20:00 / Praha / Studio Hrdinů / Czech Dance Focus for PQ+
Tereza Hradilková, Floex a kol. (CZ): Nepřestávej / Don't Stop
9. 6. / ne / 17:15 / Praha / Výstaviště / Prague Exhibition Grounds - Maroldovo Panorama PEG 7 / VEN.ku TANCI / PQ Site Specific Performance Festival / Family Friendly
Hygin Delimat / Body Architects (PL/AT): House Beating
9. 6. / ne / 20:00 / Praha / PONEC / Czech Dance Focus for PQ+ / Family Friendly
Věra Ondrašíková a kol. (CZ): GUIDE
10. 6. / po / 10:00 / Praha / PONEC / TP JUNIOR / Czech Dance Focus for PQ+
Barbora Látalová & kol. (CZ): Karneval zvířat / Animal Carnival
10. 6. / po / 20:00 / Praha / PONEC / Czech Dance Focus for PQ+
Viktor Černický (CZ/SK): PLI
11. 6. / út / 20:00 / Praha / PONEC / Czech Dance Focus for PQ+
Karine Ponties (BE/FR/CZ): SAME SAME
12. 6. / st / 20:00 / Praha / PONEC / Dance NEWs
Premier Stratagème - Barbara Matijević & Giuseppe Chico (HR/IT/FR): Forecasting
16. 6. / ne / 18:00 / Praha / PONEC / TP JUNIOR / Family Friendly
Tabea Martin (CH): Pink for Girls & Blue for Boys
17. 6. / po / 10:00 / Praha / PONEC / TP JUNIOR pro školy / for schools
Tabea Martin (CH): Pink for Girls & Blue for Boys
17. 6. / po / 20:00 / Praha / Hudební divadlo Karlín / Událost sezony / Event of the Season
Sharon Eyal, Gai Behar & L-E-V DANCE COMPANY (IL): OCD Love
20. 6. / čt / 20:00 / Praha / PONEC
Rianto (ID): Medium
21. 6. / pá / 18:00 / Praha / PONEC / Dance NEWs / Family Friendly
Sylvain Bouillet & Lucien Reynes(FR): Des gestes blancs / White Gestures
21. 6. / pá / 18:00 / 21:00 / Praha / Veletržní palác Národní galerie Praha - Malá dvorana / Událost sezony / Festival Closing / Family Friendly
Yoann Bourgeois (FR): Tentative approaches to a point of suspension
22. 6. / so / 18:00 / 21:00 / Praha / Veletržní palác Národní galerie Praha - Malá dvorana / Událost sezony / Festival Closing / Family Friendly
Yoann Bourgeois (FR): Tentative approaches to a point of suspension
Dobrovodný program v Praze
1. 6. / ne / 10:00 / Praha / PONEC / workshop / Family Friendly
Eun-Me Ahn (KR): Taneční workshop pro širokou veřejnost
7. 6. / čt / 10:00 / Praha / Výstaviště - Křižíkův pavilon / PQ Talks
PQ Talks - Tanec Praha (CZ)
6. 6. / čt / 18:00 / Praha / PONEC - divadlo pro tanec / workshop
Judith Olivia Manantenasoa (MG): Pohybový workshop pro širokou veřejnost
8.6. / so / 13:00 / Praha / Žižkovské mezidvorky / VEN.ku TANCI / Family Friendly
Ruhia Sadik, Clifford Selorm Ametefe (GH): Workshop tradičního afrického tance ghanské oblasti
14. 6. / pá / 10:00 / Praha / PONEC / TP JUNIOR pro školy / for schools
Barbora Látalová, Tereza Říčanová (CZ): Jak se dělají Kozí kraviny
14. 6. / pá / 17:00 / Praha / PONEC / TP JUNIOR / Family Friendly
Barbora Látalová, Tereza Říčanová (CZ): Jak se dělají Kozí kraviny
19. 6. / st / 11:00 / Praha / PONEC / TP STUDENTŮM/FOR STUDENTS / workshop
Rianto (ID): Pohybový workshop pro studenty tance
19. 6. / st / 18:00 / Praha / PONEC / workshop
Rianto (ID): Pohybový workshop pro širokou veřejnost
-
Moderované debaty s umělci po vybraných představeních.
Změny v programu vyhrazeny.
Brno
27. 5. / po / 20:00 / Brno / Divadlo Reduta / Divadelní svět Brno
Judith Olivia Manantenasoa (MG): Métamorphose
28. 5. / út / 20:00 / Brno / Městské divadlo Brno / Divadelní svět Brno
Eun-Me Ahn (KR): Let Me Change Your Name
4. 6. / út / 18:00 / Brno / U Jošta (Moravské náměstí) / VEN.ku TANCI / Family Friendly
Hygin Delimat / Body Architects (PL/AT): House Beating
6. 6. / čt / 19:00 / Brno / Dům pánů z Kunštátu
Martin Talaga (CZ/SK): SOMA
17. 6. / po / 20:00 / Brno / Industra / Dance NEWs
Premier Stratagème - Barbara Matijević & Giuseppe Chico (HR/IT/FR): Forecasting
Broumov
11. 6. / út / 14:30 - 17:00 / Broumov / Klášter Broumov – zahrada / VEN.ku TANCI
Lenka Kniha Bartůňková & Ridina Ahmedová (CZ), Ruhia Sadik & Clifford Selorm Ametefe (GH): hlasově-pohybový workshop zakončený africkými tanci ghanské oblasti
11. 6. / út / 19:00 / Broumov / Klášterní zahrada / VEN.ku TANCI
Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen - Úhel pohledu / Point of View
České Budějovice
10. 6. / po / 19:00 / České Budějovice / Chodba Dominikánského kláštera (vchod z Piaristického náměstí)
Martin Talaga (CZ/SK): SOMA
19. 6. / st / 18:30 / České Budějovice / Sokolský ostrov / VEN.ku TANCI
tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus
Čkyně
15. 6. / so / 14:30 / Čkyně / Synagoga / VEN.ku TANCI
Lenka Kniha Bartůňková & Ridina Ahmedová (CZ), Ruhia Sadik & Clifford Selorm Ametefe (GH): hlasově-pohybový workshop zakončený africkými tanci ghanské oblasti
15. 6. / so / 19:00 / Čkyně / Synagoga / VEN.ku TANCI
Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen - Úhel pohledu / Point of View
Hradec Králové
12. 6. / st / 19:00 / Hradec Králové / Divadlo Drak
Karine Ponties (BE/FR/CZ): SAME SAME
13. 6. / čt /19:00 / Hradec Králové / Divadlo Drak
danceWatch / Petra Tejnorová (CZ): POJĎME NA TANEC! / LET'S DANCE!
Choceň
5. 6. / stř / 20:00 / Choceň / nádvoří zámku / VEN.ku TANCI
Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen - Úhel pohledu / Point of View
5. 6. / st / 15:30 - 17:00 / Choceň / nádvoří zámku / VEN.ku TANCI
Lenka Kniha Bartůňková & Ridina Ahmedová (CZ), Ruhia Sadik & Clifford Selorm Ametefe (GH): hlasově-pohybový workshop zakončený africkými tanci ghanské oblasti
6. 6. / čt / 10:00 & 15:00 / Choceň / zámecký park / VEN.ku TANCI
tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus
7. 6. / pá / 20:30 / Choceň / nádvoří zámku / VEN.ku TANCI
Lukas Blaha Bliss (CZ): DÓ
Jihlava
12. 6. / st / 18:00 / Jihlava / Sady Gustava Mahlera / VEN.ku TANCI
Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen - Úhel pohledu / Point of View
18. 6. / út / 9:00 & 11:00 / Jihlava / DIOD
tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus
19. 6. / st / 19:30 / Jihlava / DIOD
Karine Ponties (BE/FR/CZ): SAME SAME
Karlovy Vary
19. 6. / st / 18:00 / Karlovy Vary / Tržní kolonáda / VEN.ku TANCI
Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen - Úhel pohledu / Point of View
Kladruby
9. 6. / ne / 16:00 / Kladruby / zahrada u kostela / VEN.ku TANCI
Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen - Úhel pohledu / Point of View
9. 6. / ne / 17:00 / Kladruby / zahrada u kostela / VEN.ku TANCI
Lenka Kniha Bartůňková & Ridina Ahmedová (CZ), Ruhia Sadik & Clifford Selorm Ametefe (GH): hlasově-pohybový workshop zakončený africkými tanci ghanské oblasti
Liberec
5. 6. / stř / 19:00 / Liberec / Letní scéna - park Frýdlantská / VEN.ku TANCI
tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus
Malovice
8. 6. / so /19:30 / Malovice / Švestkový Dvůr
Viktor Černický (CZ/SK): PLI
15. 6. / so / 19:30 / Malovice / Švestkový Dvůr
Markéta Stránská (CZ): LeŤ / FLY!
Manětín
20. 6. / čt / 17:00 / Manětín / Plovárna / VEN.ku TANCI
tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus
Olomouc
18. 6. / út / 20:00 / Olomouc / Zahrada Dominikánského kláštera
Viktor Černický (CZ/SK): PLI
19. 6. / st / 19:00 / Olomouc / Divadlo na cucky / Dance NEWs
Premier Stratagème - Barbara Matijević & Giuseppe Chico (HR/IT/FR): Forecasting
Ostrava
13. 6. / čt / 19:00 / Ostrava / Cooltour
Eliška Brtnická (CZ): ENOLA
Pardubice
5. 6. / stř / 19:00 / Pardubice / Gampa
Martin Talaga (CZ/SK): SOMA
5. 6. / stř / 20:30 / Pardubice / Divadlo 29
Judith Olivia Manantenasoa (MG): Métamorphose
6. 6. / čt / 20:00 / Pardubice / Divadlo 29
Markéta Stránská (CZ): LeŤ / FLY!
14. 6. / pá / 20:00 / Pardubice / Gočárovy Mlýny
Viktor Černický (CZ/SK): PLI
15. 6. / so / 20:00 / Pardubice / Divadlo 29 / Dance NEWs
Premier Stratagème - Barbara Matijević & Giuseppe Chico (HR/IT/FR): Forecasting
Písek
3. 6. / po / 19:00 / Písek / Fügnerovo náměstí / VEN.ku TANCI
tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus
Plzeň
2. 6. / ne / 18:00 / Plzeň / Moving Station / workshop
Judith Olivia Manantenasoa (MG): Pohybový workshop pro širokou veřejnost
3. 6. / po / 19:00 / Plzeň / Moving Station
Judith Olivia Manantenasoa (MG): Métamorphose
6. 6. / čt / 18:00 / Plzeň / Před Západočeským muzeem / VEN.ku TANCI / Family Friendly
Hygin Delimat (PL/AT): House Beating
7. 6. / pá / 19:00 / Plzeň / Moving Station
Viktor Černický (CZ/SK): PLI
18. 6. / út / 19:00 / Plzeň / Moving Station
ME-SA / Martina Hajdyla Lacová (SK/CZ): Assemblage
2 .6. / so / 16:00 / Plzeň / Náplavka k světu. / VEN.ku TANCI
tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus
Svatobor
16. 6. / ne / 16:00 / Tábor / Svatobor ec. (horní část tábora Odolenka) / VEN.ku TANCI
Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen - Úhel pohledu / Point of View
16. 6. / ne / 17:30 / Tábor / Svatobor ec. (horní část tábora Odolenka) / VEN.ku TANCI
Lenka Kniha Bartůňková & Ridina Ahmedová (CZ), Ruhia Sadik & Clifford Selorm Ametefe (GH): hlasově-pohybový workshop zakončený africkými tanci ghanské oblasti
Tábor
10. 6. / po / 19:00 / Tábor / Divadlo Oskara Nedbala Tábor / Dance NEWs
Premier Stratagème - Barbara Matijević & Giuseppe Chico (HR/IT/FR): Forecasting
Ústí nad Labem
21. 6. / pá / 11:00 & 18:00 / Ústí nad Labem / Piazzeta před Hraničářem / VEN.ku TANCI
tYhle / Marie Gourdain (CZ): LEGOrytmus
Varnsdorf
18. 6. / út / 19:00 / Varnsdorf / Městské divadlo Varnsdorf
Tereza Hradilková, Filip Míšek a kol. (CZ): Švihla / Swish
Volyně
14. 6. / pá / 11:00 - 12:30 + 16:00 - 17:30 / Volyně / Nádvoří tvrze Městského muzea
Lenka Kniha Bartůňková & Ridina Ahmedová (CZ), Ruhia Sadik & Clifford Selorm Ametefe (GH): hlasově-pohybový workshop zakončený africkými tanci ghanské oblasti
14. 6. / pá / 19:00 / Volyně / Nádvoří tvrze Městského muzea / VEN.ku TANCI
Lenka Kniha Bartůňková, Ridina Ahmedová & Ghana Dance Ens. (CZ/GH): Eymen - Úhel pohledu / Point of View
ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA