Practicing Empathy#3

CHOREOGRAFIE, AUTOR:
Yasmeen Godder

DRAMATURGIE, REŽIE ZKOUŠEK:
Nir Vidan

DRAMATURGIE PROJEKTU:
Monica Gillette 

PŘEDMĚTY:
Gili Avissar

KONSTRUKCE:
Gili Godiano 

SVĚTELNÝ DESIGN:
Tamar Orr

HUDBA:
Beating Stick: Track 4 from the album Stick Music by Clogs, složil Padma Newsome, aranžmá Padma Newsome, interpret Jennifer Choi, Erik Friedlander, Bryce Dessner, Padma Newsome. Asaf Avidan - Different Pulses. Lior Pinsky - Star Glass

KOSTÝMY:
Shirley Itzik

FOTO:
Tamar Lamm

PRODUKCE:
Omer Alsheich

ADMINISTRATIVA:
Zohar Eshel-Acco

PREMIÉRA:
červenec 2021, Künstlerhaus Mousonturm, Frankfurt - Německo

DÉLKA:
70 min

VĚK:
dospělý

Produkce Yasmeen Godder Company a Künstlerhaus Mousonturm. Dílo vzniklo pro festival Frankfurter Positionen 2021 jako součást iniciativy BHFBank Foundation. Podporu poskytl Federal Government Commissioner for Culture and the Media v rámci Alliance of International Production Houses.

Inscenaci podpořilo izraelské ministerstvo zahraničních věcí, generální konzulát Německa a Japonska.

 

Dá se naučit empatii? Stejně jako zbytek světa, koronavirová pandemie uvrhla do izolace i proslulou izraelskou choreografku Yasmeen Godder. A tak vzniklo vůbec první sólo za její pětadvacetiletou kariéru. Třetí část projektu Practicing Empathy je osobním, intimním prožitkem období omezení, samoty a ztráty kontroly, v němž skrze své tělo a performativní umění zkoumá nejen jak se hlouběji propojit s druhými, ale i sami se sebou.

 

Po představení následuje aftertalk s tvůrci.


 

Yasmeen Godder se narodila v Jeruzalémě a v roce 1984 se s rodinou přestěhovala do USA, kde studovala na newyorské univerzitě a pak působila jako nezávislá choreografka v New Yorku. V roce 1999 představila své dílo Aleena’s Wall v Tel - Avivu a na základě úspěchu získala pozvání na “Curtain Up Festival”, přední izraelskou akci pro nezávislé tvůrce. Následně založila vlastní soubor. Je autorkou dvaceti celovečerních představení, která byla uvedena v Izraeli i po celém světě a získala nejedno prestižní ocenění, kromě toho založila komunitní iniciativu “Moving Communities”, pracující m.j. s Parkinsoniky a Na‘ot Ma‘Ba‘ad - týdenní taneční setkání arabských a židovských žen v Jaffě. Od roku 2019 se věnuje výzkumnému projektu Practicing Empathy, zkoumající empatii, jehož výsledkem jsou tři díla: Practicing Empathy #1, #2by2 a sólo #3.

Vstupenky

Foto: Tamar Lamm
Foto: Omer Alsheich

#tanecpraha