Chcete být součástí speciální akce pro festival TANEC PRAHA? Skočíte s námi po hlavě do Jámy lvové a budete parťákem svého diváka? Naučíme vás jak na to… a vy to pak naučíte dál… Ve spolupráci s POCKETART vyhlašujeme open call pro participační projekt Jáma lvová unlimited. Našim společným cílem je propojení umělců a zájemců z řad široké veřejnosti.

KOHO VOLÁME? 
10 aktivních performerů/performerek ve věku 18+, kteří
- se naučí část choreografie Jáma lvová 
- se s radostí propojí se svým aktivním divákem a budou mu vstřícným lektorem 

MÁTE ZÁJEM? ZAPOJTE SE
Na alena.brozova@tanecpraha.eu nám do 5. května napište email s předmětem open call – jáma lvová unlimited.
Pošlete nám své jméno, příjmení, věk, kontakt a hlavně vaše motivace k přihlášení do projektu  – to vše maximálně v rozsahu jednoho odstavce. 

HARMONOGRAM
5.5. - deadline
10.5. - uzavření výběru účastníků/ic
15.5. - online setkání účastníků/ic a kreativního týmu
16.5. - účastníci/ice obdrží video tutorial pro vlastní zkoušky 
červen 2021 – online zkoušky s performery
20.6. - 1 x zkouška živě (open air lokace v Praze) 
21.6. - 1 x veřejný výstup (open air lokace v Praze)

ODMĚNA
Vaše zapojení do projektu bude honorováno, spolupráce bude ošetřena smluvně. 

 


O PROJEKTU
Jáma lvová unlimited je nový formát původního duetu Sabiny Bočkové a Johany Pockové, v němž se tanečnicea tanečníci potkávají s širokou veřejností a společně se podílejí na přípravě představení.

V rámci projektu vznikne deset nových tanečních dvojic složených z jednoho profesionálního a jednoho neprofesionálního tanečníka. Účastníci se pomocí čtyřdílného tutoriálu a svého mentora naučí dvacetiminutovou choreografii, kterou si všichni společně vyzkoušejí na jednodenní zkoušce, a pak ji společně odehrají. Choreografie pracuje s jednoduchými gesty a kroky zakomponovanými do rytmických struktur. Důležité je tedy mít dobrou pohybovou paměť a cit pro rytmus.

Představení Jáma lvová je inspirované mediální manipulací a populismem. Přenesením do veřejného prostoru a zvýšením počtu performerů získává nový rozměr a intenzitu. Ukazuje společenskou sílu tance jako participativního umění, které se vyjadřuje k aktuálním problémům - navíc zábavnou formou!

Na trailer se můžete podívat zde.

Premiéra (veřejný výstup) se uskuteční v rámci programu 33. ročníku festivalu TANEC PRAHA 2021 v Praze (ve venkovních prostorách). 

Projekt se koná za podpory Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 3 v koprodukci Mezinárodního festivalu  TANEC PRAHA a POCKetART z.s.

#tanecpraha