TANEC PRAHA ve spolupráci s PQ2023 vyhlašuje Open Call pro všechny umělce a umělkyně zabývající se tancem, akrobatickým tancem a loutkoherectvím, kteří by se chtěli stát součástí tvůrčího procesu projektu Pietra Marulla: WRECK - List of extinct species.

S potěšením oznamujeme, že pozvání na letošní ročník festivalu TANEC PRAHAPražského Quadriennale přijal i Pietro Marullo, který v jejich rámci vytvoří novou verzi svého díla WRECK – List of extinct species. Naváže tím na projekty propojující místní uměleckou scénu se zahraniční i různé umělecké disciplíny.

Pietro Marullo hledá pro svůj projekt alespoň čtyři místní umělce / umělkyně na vysoké technické úrovni, kteří umí improvizovat, pracovat v dynamické skupině a chtějí se zapojit do tvůrčího procesu.

Navrhované dynamické schéma zahrnuje intenzivní týdenní workshop / zkoušení. Prostřednictvím technických a improvizačních cvičení tělo – tělo, tělo – předmět bude tvůrčí skupina den po dni experimentovat se vztahem mezi manipulací a pohybem. Výsledkem tohoto tvůrčího procesu bude nová verze inscenace.

 

KDY A KDE:

WORKSHOP / ZKOUŠKY VE STUDIU:
pondělí až čtvrtek 12. - 15. června 2023
denní program: 7 h práce ve zkušebně + 1 h přestávka

 

Harmonogram:
12. a 13. 6. 2023 | 9:30 - 17:30
Studio Krenovka, Husitská 22, Praha 3
14. a 15. 6. 2023 | 9:30 - 17:30
Jatka 78 - zkušební prostor, Bubenské nábřeží 306/13, Praha 7

 

VEŘEJNÁ UVEDENÍ:
16. a 17. 6. 2023, 16:00, NG Praha – Veletržní palác, Malá dvorana
18. 6. 2023, tbc, Štvanice – tbc | Open Air

 

ZKOUŠKY V MÍSTĚ UVEDENÍ:
16. 6. 2023 | 9:30 - 16:00
NG Praha – Veletržní palác, Malá dvorana, Dukelských hrdinů 47, Praha 7
17. 6. 2023 | 9:30 - 16:00
NG Praha – Veletržní palác, Malá dvorana, Dukelských hrdinů 47, Praha 7
18. 6. 2023 | 9:30 - 16:00
Štvanice, Open Air

 

PODMÍNKY A FINANČNÍ OHODNOCENÍ:

Festival TANEC PRAHA poskytne tanečníkům / tanečnicím jednorázový umělecký honorář za zkoušení a tři představení.

 

DALŠÍ INFORMACE:

  • Po celou dobu zkoušek a vystoupení je nezbytná časová disponibilita všech zúčastněných.
  • Komunikace v rámci projektu bude probíhat v anglickém jazyce.
  • Tato verze projektu nevyžaduje nahotu.
  • Na projekt je potřeba si opatřit základní kostým v černé barvě (sportovní, klasický, ležérní atd.) na představení a pohodlné oblečení na zkoušky.

 

JAK SE PŘIHLÁSIT:

Pokud se chcete do projektu zapojit, stačí do 26. dubna 2023 vyplnit přihlašovací formulář. 

K přihlášce budete potřebovat:

  • životopis v angličtině
  • odkazy na fotky a videoukázky vlastní tvorby / performance / improvizace
  • krátké video v angličtině (v délce do 3 minut), v němž se představíte choreografovi (video stačí natočit na běžný chytrý telefon)

 

TERMÍN PRO PŘIHLÁŠKY:

Přihlášku zašlete nejpozději do 26. dubna 2023, 18:00
Výsledky budou všem přihlášeným zaslány 30. dubna 2023.

 

KONTAKT:

production@pietromarullo.com / barbora.ostra@tanecpraha.eu

 

O inscenaci:

WRECK - List of extinct species je interdisciplinární inscenace, v níž se mísí manipulace, tanec, zvuk a výtvarné umění.

Obrovský černý plastový nafukovací předmět připomínající polštář se pohybuje prostorem jako predátor lovící kořist. Kolem něj se pohybují tanečníci, lidské postavy, které střídavě mizí v jeho útrobách a opět se objevují na scéně.

Hlavní otázkou inscenace je, čím se staneme, musíme-li čelit vnějšímu problému většímu, než jsme my samotní?

V tomto surrealistickém světě má záhadný předmět moc. Představuje alegorii legendární podmořské příšery z dávných příběhů? Nebo je metaforou globálního kapitalismu; metlou, kterou trestáme přírodu? Odrazem situace, v níž se lidstvo nachází? Provokuje, podněcuje a násobí naši představivost a nutí nás k vytvoření vlastní interpretace.

Dílo WRECK je popisováno jako „pružná inscenace“, která se dá hrát na vnitřní scéně i venku a lze ji přizpůsobit specifickým podmínkám daného prostoru.

 

Pietro Marullo:

PIETRO MARULLO je italský umělec žijící v Bruselu, kde s podporou Valonsko-bruselské federace založil soubor INSIEME IRREALI. Ve své interdisciplinární tvorbě se zaměřuje na sociální, historická a antropologická témata a pohybuje se na rozhraní vizuálního a performativního umění, instalace a nových technologií. Pietrova díla jsou prezentována na čtyřech kontinentech, uvádějí je význačné taneční festivaly, přehlídky performativního umění, divadelní, loutkoherecké i hudební scény, stejně jako současné umělecké platformy. Jeho práce uvedly například: italský Festival OrienteOccidente, mezinárodní taneční festival v Soulu, mezinárodní festival José Limon Dance Festival, přehlídka Danse Elargie v pařížském Théâtre de la Ville, taneční festival v Pekingu či Italská národní taneční platforma.

Od roku 2015 Pietro rozvíjí antropologickou a estetickou reflexi na téma vazeb mezi skutečností a symbolickými jazyky.

Tento přístup ho přivedl k vytvoření „imaginace druhů“, filozofického prohlášení, které by mělo naši společnost vést k tomu, aby dokázala čelit vlastním dějinám a postavit se našim společným celosvětovým problémům v širší perspektivě druhu.

 

Další informace o umělci a projektu naleznete na: www.pietromarullo.com.

#tanecpraha