Chystáte se na Prague Pride Festival? I letos se v jeho programu tradičně objeví dílo současného tance a tak z festivalové mapy určitě nevynechejte Střelecký ostrov! V pátek 9. srpna se tam můžete těšit na MANSHAPE norské choreografky Karen Foss, které před několika lety vzniklo pro jednoho tanečníka a z podnětu Prague Pride se rozrostlo do podoby dvojitého sóla pro muže a ženu v provedení souboru ME-SA

Základními tématy jsou gender, mužství a otázka, co pod těmito pojmy rozumíme. Umělci z mnoha úhlů pohledu žasnou nad tím, čím vším může být muž, žena a to, co tyto kategorie přesahuje. „Co když to, co mě definuje, není jen gender? Pro mě existuje jen ČLOVĚK. Kdybych si mohla vybrat, neměla bych gender vůbec žádný,” popisuje taneční projekt norská taneční umělkyně Karen Foss. 

To, co ji hlavně zajímá, je tekoucí pohyb lidských těl – bez pohlaví, bez genderu, ale zato plný zázraku lidského bytí. Bytí člověkem. Průzračná plynulost tance a jeho choreografických tvarů hrají v jejím uměleckém záměru důležitou roli. Přání choreografky je, aby lidé cítili, že jsou respektování – spolu se svými sklony a preferencemi. 

Pátek 9. 8., 21:00, Pride Village-Střelecký ostrov, Praha
VSTUP ZDARMA

 

TVŮRČÍ TÝM 
Idea, režie, choreografie:  Karen Foss
Koncept:  Karen Foss, Daniel Raček
Interpretace:  Martina Hajdyla Lacová, Daniel Raček
Umělecká spolupráce:  Honza Malík
Hudba:  Jørgen Knudsen
Hudba a text:  Lærke Grøndved
Hudební aranž a produkce:  Leon Muraglia
Text:  Leon Muraglia, Lærke Grøntved, Karen Foss
Světelný design, scénografie:  Sigve Sælensminde, Katarina Ďuricová

Producent: kf Quiet Works, ME-SA/ Karolína Hejnová
Koproducent Prague Pride: Tanec Praha z.ú. / PONEC-divadlo pro tanec
Dílo vzniklo a repríza je uváděna za podpory: MKČR, Studio ALTA, Norwegian Foreign Ministry, Foundation for Performing Artists, Balada SITE.

#tanecpraha