KONCEPT, CHOREOGRAFIE, INTERPRETACE:
Johana Pocková, Sabina Bočková

DRAMATURGIE:
Viktor Černický

SVĚTELNÝ DESIGN:
Eliška Kociánová

HUDBA:
Lukáš Palán

KOPRODUKCE:
TANEC PRAHA / PONEC - divadlo pro tanec 

FOTO:
Vojtěch Brtnický

ZA FINANČNÍ PODPORY:
Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury ČR 

PREMIÉRA:
3. 12. 2019, PONEC - divadlo pro tanec

DÉLKA:
30 minut

Média, manipulace, sociální sítě.
Výzvy dnešní doby – pro nastupující generaci naprosto neoddělitelná součást života.
Jak děti pracují s mediálním obsahem?  Jak se promítá do toho, jak se hýbou, jak tančí? Jaká gesta k nim promlouvají?  S respektem k dětem jako aktivním partnerům tvorby adaptovaly Sabina Bočková a Johana Pocková původní inscenaci Jáma lvová pro věkovou skupinu 8+ v rámci projektu Shape It. Dynamickou formou na jevišti vyprávějí nejen o tom, že zábava se může snadno zvrtnout v temnotu a zase zpátky. Setkání s výsledným tvarem je jedinečnou šancí, jak se přiblížit tématu všudypřítomného mediálního obsahu jinak než skrze display telefonu. A možná i příležitostí přiblížit se pohledu na svět vlastních dětí.

 

 

SHAPE IT

Shape It (2019-2022) je mezinárodní projekt s cílem rozšířit publikum současného tance v Evropě o nejmladší generace.

Skrze tvůrčí laboratoře, rezidence a turné projekt dává šanci mladým evropským tanečním umělcům a umělkyním zkoumat cesty k mladému publiku. V jádru Shape It stojí dialog mezi umělci a dětmi různých věkových kategorií, které s tvůrci sdílejí své názory a perspektivy, formují tak proces tvorby a stávají se svého druhu spoludramaturgy.

Shape It je partnerstvím čtyř evropských kulturních organizací, The Place (Londýn, UK), Annantalo (Helsinky, FI), Comune di Bassano del Grappa (Itálie) a Tanec Praha (Česká republika).

 

Vstupenky

Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický

#tanecpraha