REŽIE:
Flávia Tápias, Giselle Tápias 

CHOREOGRAFIE:
Flávia Tápias 

PŮVODNÍ TEXT:
Fernando Caruso 

TEXTOVÁ ÚPRAVA:
Paula Braun 

ÚČINKUJÍCÍ:
Jitka Čechova, Paula Braun, Flávia Tápias

PRODUKCE, REŽIE:
Espaço Tapias 

PRESS:
Alexandre Aquino, Cláudia Tisato 

KOPRODUKCE:
Dança em Trânsito ve spolupráci s Tanec Praha z.ú.

 

Realizováno za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím NextGeneration EU, Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury České republiky.

Festival TANEC PRAHA 2024 se koná pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla.

Brazilská choreografka Flávia Tápias se po roce opět vrací na festival TANEC PRAHA. V loňském roce její site specific projekt Rotas Afora, do kterého se zapojili jak tuzemští, tak ukrajinští tanečníci, roztančil ulice několika českých měst. Letos představí na festivalu open air inscenaci Fantasmas, na které spolupracovala spolu s českou tanečnicí Jitkou Čechovou.

Divadlo i tanec jsou proměnlivými okamžiky, které vyprchají a zůstanou pouze v našich vzpomínkách. Fantasmas nevypráví lineární příběh, ale zabývá se absurditou i kouzlem bytí na jevišti, v umění a v životě. Flávia Tápias se inspirovala textem renomovaného brazilského divadelního autora Fernanda Carusa Os Dojs Fantasmas a vytvořila inscenaci pro jednoho herce a dva tanečníky.

Upozornění pro diváky: představení obsahuje mluvené slovo v českém i anglickém jazyce.

 


Flávia Tápias je choreografka, performerka, pohybová režisérka a pedagožka současného tance, vystudovala Faculdade Angel Vianna v Brazílii. Je uměleckou ředitelkou festivalu Tápias a ředitelkou a kurátorkou mezinárodních festivalů současného tance Dança em Trânsito a Correios em Movimento, které se konají v Brazílii a ve Francii. Vyučuje techniku současného tance a choreografickou kompozici na různých mezinárodních festivalech a představeních. V posledních letech vystupovala mimo jiné v Portugalsku, Francii, Itálii, Belgii, České republice, USA a Jižní Koreji.

www.grupotapias.com
​  

Vstupenky

#tanecpraha