CHOREOGRAFIE:
Jitka Čechová, Tereza Lenerová

INTERPRETACE:
Jitka Čechová, Anežka Kalivodová

HUDBA:
Václav Chalupský, skladba Toy od Chromatics

KOSTÝMY:
Marjetka Kürner Kalous

SVĚTELNÝ DESIGN:
Patrik Sedlák 

DRAMATURGICKÁ SPOLUPRÁCE:
Maja Hriešik

PRODUKCE:
tactic z.s./ Alena Cardová

KOPRODUKCE:
Tanec Praha z.ú. / PONEC - divadlo pro tanec, Studio Truhlárna, Johan z.s. / Moving Station Plzeň

ZA PODPORY:
Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hlavního města Prahy, Nová síť, Norské fondy, Rezi.dance Komařice, Studio ALTA, Studio Dance Perfect, Creative Europe, Micro & Macro Dramaturgies in Dance v rámci programu Kreativní Evropa, Balada SITE

PODĚKOVÁNÍ:
Lucie Kocourková, Yvona Kreuzmannová, Markéta Perroud, Josef Chuchma, Markéta Málková a Aleš Hrdlička, Roman Černík a Eva Kraftová

DÉLKA:
50 minut

PREMIÉRA:
16.9. 2021 PONEC - divadlo pro tanec

VĚK:
12+

 

       

          

         

Vystav sebe na blýskavém povrchu a zrcadli odraz dojmu, který ze mě máš. Chvěji se rozpačitou touhou před tebou uklouznout a začít se nevhodně smát. Vyzýváme nejistotu na souboj a trapnosti dáváme zelenou. Myslíme to smrtelně vážně, REAL DEAL BABY! Ale kdy už si budeme moct oddychnout? This this this this play is not a play anymore.

 

Hra, souhra, dohra a často i prohra – oscilování mezi tandemovou a soupeřící polohou, podporou a ztrátou opory, samotou a přijetím toho druhého. Jak lehké a zároveň těžké je být upřímný, jak lákavé a snadné je sklouznout do vypočítavosti a sebepřikrášlování. Dis play je vyosená hra pokřivených neexistujících pravidel zrcadlících se na obrysech naší těkavé nejistoty.

 

Součástí představení je interakce s publikem.

 


Jitka Čechová je absolventka Konzervatoře Duncan centre (2017). V rámci studia se zúčastnila taneční stáže v New York City (Professional Certificate Studies Program José Limón Dance Foundation), několika výzkumných studijních programů současného tance (v Belgii a Holandsku) a výzkumného pobytu v Číně (CEEC Summer Dance Camp 2017) zaměřeného na klasickou čínskou techniku, kung-fu, interpretaci a tvorbu. Je autorkou transFormace, Nymfa, Chiaroscuro Hédonistico, DeProfundis, Growth. Jako tanečnice spolupracovala na projektech White Piece (ch.: Sofia Krantz, Dny Jeruzaléma), Pulsar (ch.: Michal Záhora) Vyprovokuj (se) tancem! (autor: Michal Nikodem).

Tereza Lenerová vystudovala The Theaterschool v Amsterdamu. Zkušenosti sbírala nejprve jako tanečnice u různých choreografů v ČR a zahraničí. Později se jako choreografka s Einat Ganz kvalifikovala na Aerowaves Spring Forward s duetem Proměnná. Pro další experimenty spoluzaložila prostor Truhlárna, kde vytvořila svoje dosud nejúspěšnější sólo Švihla, oceněné hlavní cenou na České taneční platformě a řadou pozvání do zahraničí na prestižní festivaly. Její další dílo Nepřestávej získalo zvláštní uznání poroty na České taneční platformě 2019 a je součástí prestižního výběru Aerowaves Twenty21. V roce 2021 uvedla představení dis pla y, které vytvořila s Jitkou Čechovou, a Existuje dojem bytí.

 

Vstupenky

Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický

#tanecpraha