20

Červen

UMĚLECKÉ VEDENÍ, PŮVODNÍ CHOREOGRAFIE DESH:
Akram Khan

REŽIE, ADAPTACE CHOTTO DESH:
Sue Buckmaster (Theatre-Rites)

HUDBA:
Jocelyn Pook

SVĚTELNÝ DESIGN:
Guy Hoare

PŘÍBĚHY:
Karthika Naïr, Akram Khan, báje babičky v Chotto Desh je převzata z knihy Lovec medu

TEXT:
Karthika Naïr, Sue Buckmaster, Akram Khan

ASISTENT CHOREOGRAFIE:
Jose Agudo

VEDENÍ ZKOUŠEK:
Dennis Alamanos, Amy Butler, Nicola Monaco

HLAS BABIČKY:
Leesa Gazi

HLAS JUI:
Sreya Andrisha Gazi

TANEČNÍCI:
Jasper Narvaez, Nicolas Ricchini

PŮVODNÍ VIZUÁLNÍ DESIGN:
Tim Yip

PŮVODNÍ VIZUÁLNÍ ANIMACE:
YeastCulture

KOSTÝMY:
Kimie Nakano

ZVUK:
Steve Parr

SEKVENCE MALOVANÉ HLAVY:
Damien Jalet s Akram Khanem

TEXT PÍSNĚ ‘KRVÁCEJÍCÍ PODRÁŽKY’:
Leesa Gazi

ZPĚV:
Melanie Pappenheim, Sohini Alam, Jocelyn Pook (hlas/viola/klavír), Tanja Tzarovska, Jeremy Schonfield

Děkujeme všem umělcům, kteří se podílelí na původní produkci DESH společnosti Akram Khan.

KOPRODUKCE:
MAC, Belfast

FINANČNĚ PODPOŘILI:
MOKO Dance, Akram Khan Company, Sadler’s Wells London, DanceEast, Théâtre de la Ville Paris, Mercat de les Flors Barcelona, Biennale de la danse de Lyon 2016 a Stratford Circus Arts Centre.

PREMIÉRA:
16. 9. 2023, Belfast, obnovená premiéra

DÉLKA:
50 min

VĚK:
7+

 

Festival TANEC PRAHA 2024 se koná pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla.

Akram Khan Company se v roce 2024 vrací s obnovenou premiérou proslulé a kriticky oceňované původní taneční produkce DESH, která získala mimo jiné i prestižní britskou divadelní Cenu Laurence Oliviera. Chotto Desh převlékla do nového kabátu Sue Buckmaster, umělecká šéfka londýnského divadla Theatre Rites zaměřeného na divadelní tvorbu pro děti.

Po tříletém turné mezi lety 2015 a 2018 se produkce vrací, aby získala pozornost a imaginaci nové generace mladých diváků a našla s nimi společnou řeč. Skrze hřejivou a jemnou poetiku pokládá divákovi tvůrčí tým otázky, které asi nikdy nepřestanou být aktuální: Jak máme najít své místo ve světě? Kam patříme? A kým vlastně vůbec chceme být? 

Poutavý a do značné míry autobiografický příběh chlapce, jehož sny a vzpomínky sahají od dávného dětství až do dospělé současnosti, z Británie až po Bangladéš a tančí mezi scénou a plátnem s projekcemi. Chotto Desh je oslavou síly lidského ducha, který si dokáže poradit i v moderním chaotickém světě plném houkajících sirén, hlasů mobilních operátorů a našich vlastních pochybností. Směs klasického indického tance kathak a contemporary s výjimečnou kombinací storytellingu, snových animací a autorské hudby, zprostředkovává uchvacující podívanou pro malé i velké. Chotto Desh je okouzlující a dojemné sólo jednoho tanečníka a mnohých příběhů. Svou hravostí, lehkostí a přístupností strhne každého, kdo hledá útočiště v uhnaném tempu dneška. Khanův pohybový slovník totiž promlouvá napříč kulturami a generacemi.

Upozornění pro diváky: představení obsahuje mluvené slovo v anglickém jazyce, náhlé hlasité zvuky a tmu. 
Překlad mluveného slova naleznete ZDE.

 


Za více než 23 let své existence se Akram Khan Company stala nesporně jedním z nejvýznamnějších inovativních tanečních souborů na světě. Akram Khan obdržel řadu mezinárodních tanečních ocenění, z nichž nejvýznamnější je Olivierova cena za jeho sólovou produkci DESH v roce 2012. Akram Khan Company nabízí širokou škálu inscenací, od tradičního indického kathaku až po současný tanec. Iniciuje také spolupráce mezi umělci a rozsáhlé sborové inscenace. Soubor má uznávané postavení na mezinárodní scéně a oslovuje diváky z různých kultur po celém světě.

 

www.akramkhancompany.net

​  ​  

Vstupenky

    

20

Červen

Chotto Desh

ARCHA+ (Praha)
19:00
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře 20-06-2024 19:00 20-06-2024 19:00 Czech republic/Europe Chotto Desh Akram Khan Company se v roce 2024 vrací s obnovenou premiérou proslulé a kriticky oceňované původní taneční produkce DESH, která získala mimo jiné i prestižní britskou divadelní Cenu Laurence Oliviera. Chotto Desh převlékla do nového kabátu Sue Buckmaster, umělecká šéfka londýnského divadla Theatre Rites zaměřeného na divadelní tvorbu pro děti. Po tříletém turné mezi lety 2015 a 2018 se produkce vrací, aby získala pozornost a imaginaci nové generace mladých diváků a našla s nimi společnou řeč. Skrze hřejivou a jemnou poetiku pokládá divákovi tvůrčí tým otázky, které asi nikdy nepřestanou být aktuální: Jak máme najít své místo ve světě? Kam patříme? A kým vlastně vůbec chceme být?  Poutavý a do značné míry autobiografický příběh chlapce, jehož sny a vzpomínky sahají od dávného dětství až do dospělé současnosti, z Británie až po Bangladéš a tančí mezi scénou a plátnem s projekcemi. Chotto Desh je oslavou síly lidského ducha, který si dokáže poradit i v moderním chaotickém světě plném houkajících sirén, hlasů mobilních operátorů a našich vlastních pochybností. Směs klasického indického tance kathak a contemporary s výjimečnou kombinací storytellingu, snových animací a autorské hudby, zprostředkovává uchvacující podívanou pro malé i velké. Chotto Desh je okouzlující a dojemné sólo jednoho tanečníka a mnohých příběhů. Svou hravostí, lehkostí a přístupností strhne každého, kdo hledá útočiště v uhnaném tempu dneška. Khanův pohybový slovník totiž promlouvá napříč kulturami a generacemi. Upozornění pro diváky: představení obsahuje mluvené slovo v anglickém jazyce, náhlé hlasité zvuky a tmu.  Překlad mluveného slova naleznete ZDE.   Za více než 23 let své existence se Akram Khan Company stala nesporně jedním z nejvýznamnějších inovativních tanečních souborů na světě. Akram Khan obdržel řadu mezinárodních tanečních ocenění, z nichž nejvýznamnější je Olivierova cena za jeho sólovou produkci DESH v roce 2012. Akram Khan Company nabízí širokou škálu inscenací, od tradičního indického kathaku až po současný tanec. Iniciuje také spolupráce mezi umělci a rozsáhlé sborové inscenace. Soubor má uznávané postavení na mezinárodní scéně a oslovuje diváky z různých kultur po celém světě.   www.akramkhancompany.net ​  ​   Poříčí 1047/26 Praha Česká republika
    

21

Červen

Chotto Desh

ARCHA+ (Praha)
16:00
Koupit vstupenku
Přidat do kalendáře 21-06-2024 16:00 21-06-2024 16:00 Czech republic/Europe Chotto Desh Akram Khan Company se v roce 2024 vrací s obnovenou premiérou proslulé a kriticky oceňované původní taneční produkce DESH, která získala mimo jiné i prestižní britskou divadelní Cenu Laurence Oliviera. Chotto Desh převlékla do nového kabátu Sue Buckmaster, umělecká šéfka londýnského divadla Theatre Rites zaměřeného na divadelní tvorbu pro děti. Po tříletém turné mezi lety 2015 a 2018 se produkce vrací, aby získala pozornost a imaginaci nové generace mladých diváků a našla s nimi společnou řeč. Skrze hřejivou a jemnou poetiku pokládá divákovi tvůrčí tým otázky, které asi nikdy nepřestanou být aktuální: Jak máme najít své místo ve světě? Kam patříme? A kým vlastně vůbec chceme být?  Poutavý a do značné míry autobiografický příběh chlapce, jehož sny a vzpomínky sahají od dávného dětství až do dospělé současnosti, z Británie až po Bangladéš a tančí mezi scénou a plátnem s projekcemi. Chotto Desh je oslavou síly lidského ducha, který si dokáže poradit i v moderním chaotickém světě plném houkajících sirén, hlasů mobilních operátorů a našich vlastních pochybností. Směs klasického indického tance kathak a contemporary s výjimečnou kombinací storytellingu, snových animací a autorské hudby, zprostředkovává uchvacující podívanou pro malé i velké. Chotto Desh je okouzlující a dojemné sólo jednoho tanečníka a mnohých příběhů. Svou hravostí, lehkostí a přístupností strhne každého, kdo hledá útočiště v uhnaném tempu dneška. Khanův pohybový slovník totiž promlouvá napříč kulturami a generacemi. Upozornění pro diváky: představení obsahuje mluvené slovo v anglickém jazyce, náhlé hlasité zvuky a tmu.  Překlad mluveného slova naleznete ZDE.   Za více než 23 let své existence se Akram Khan Company stala nesporně jedním z nejvýznamnějších inovativních tanečních souborů na světě. Akram Khan obdržel řadu mezinárodních tanečních ocenění, z nichž nejvýznamnější je Olivierova cena za jeho sólovou produkci DESH v roce 2012. Akram Khan Company nabízí širokou škálu inscenací, od tradičního indického kathaku až po současný tanec. Iniciuje také spolupráce mezi umělci a rozsáhlé sborové inscenace. Soubor má uznávané postavení na mezinárodní scéně a oslovuje diváky z různých kultur po celém světě.   www.akramkhancompany.net ​  ​   Poříčí 1047/26 Praha Česká republika
Foto: Camilla Greenwell
Foto: Camilla Greenwell
Foto: Camilla Greenwell
Foto: Camilla Greenwell

#tanecpraha