AUTOR:
Tereza Ondrová

PERFORMEŘI:
Tereza Ondrová, Francesca Foscarini

DRAMATURGICKÝ PORADCE:
Monica Gillette

REŽIJNÍ SPOLUPRÁCE:
Petra Tejnorová

SVĚTELNÝ DESIGN:
Katarina Morávek Ďuricová

ZVUKOVÝ DESIGN:
Jan Čtvrtník

PŘEKLAD:
Marta Ljubková

PRODUCENT:
Daniela Řeháková / Temporary Collective

KOPRODUKCE:
Tanec Praha z.ú. / Festival TANEC PRAHA

ZA PODPORY:
Ministerstvo kultury České republiky | Ministry of Culture of the Czech Republic, Státní fond kultury | State Cultural Fund of the Czech Republic Hlavní město Praha | City of Prague, Studio ALTA

PREMIÉRA:
22. 6. 2021
PONEC - divadlo pro tanec / TANEC PRAHA Festival

 

 

Milí diváci,
před návštěvou divadla prosím věnujte pozornost aktuálním podmínkám návštěvy kulturních akcí. 
Děkujeme za pochopení.

 

Dvě ženy, obě tanečnice, obě stejně staré, prý si velmi fyzicky podobné. Nejprve o sobě nemají ani tušení, možná jen věděly, že každý má někde svého společníka, nebo dokonce dvojče. Je možné hledat odpovědi skrze druhého člověka? Co nás nutí identifikovat se a spojovat se s ostatními i se sebou samými? Tereza Ondrová a Francesca Foscarini na cestě mezi dokumentem a intimní výpovědí, vlastním tělem a osobní zkušeností. Ve společné tvorbě se dotýkají řady témat, jako je ženská psychika a její proměny, osamělost, zranitelnost a v neposlední řadě přijímají stav, ve kterém se momentálně nachází živé umění. A přestože se tyto dvě ženy neznají, mohou sdílet emocionální pouto, které přesahuje geografii?

 

V roce 2020 vznikl česko-italský projekt – duet Terezy Ondrové a Francescy Foscarini. Kvůli světové pandemii se zkoušky nejprve odkládají, poté přesouvají, a nakonec jsou na dálku skrz platformu Zoom. Premiéra se měla konat 8. prosince toho roku. Pozvat živé publikum není možné, a tak se autorky rozhodly udělat ze zkoušek video esej. Zkoušky pokračují. Neustálé pokusy najít nové způsoby, jak přežít. Jedno přizpůsobení se situaci následuje druhé. Na cestě mezi dokumentem a intimním vyjádřením, vlastní tělo a osobní zkušenost.

Ocenění České taneční platformy 2016, udělené Robertem Casarottem (ředitel/režisér tanečních projektů pro Centro per la Scena Contemporanea di Bassano del Grappa a Operaestate Festival Veneto) za výkon v představení AS LONG AS HOLDING HANDS, Tereze Ondrové umožnilo účastnit se choreografického výzkumu v Bassano del Grappa. S touto zkušeností se před ní otevřel nový svět a setkala se zde s vůdčími osobnostmi mladé italské taneční generace. Umělci ji fascinovali svým vlastním studiem, svou prací a jejich místní komunitou, s místním prostorem muzea, ale také dokonalou technikou, emočním dopadem a silnou přítomností na jevišti. Po opakovaných setkáních s umělci jako Alessandro Sciarroni, Daniele Ninarello, Silvia Gribaudi a Francesca Foscarini se rozhodla oslovit ke spolupráci dvě silné ženské osobnosti současné italské scény (Silvia Gribaudi a Francesca Foscarini).

Vstupenky

#tanecpraha