KONCEPT, REŽIE, KOSTÝMY:
Emma Martin

CHOREOGRAFIE:
Emma Martin, Kévin Coquelard

ÚČINKUJÍCÍ:
Kévin Coquelard

SVĚTELNÝ DESIGN:
Stephen Dodd

HUDBA:
Dunk Murphy

ZVUKOVÝ DESIGN:
Dunk Murphy

SCÉNOGRAFIE:
Orla Clogher, Emma Martin

PRODUKCE:
Peter Jordan, Sinead Cormack, Susan Collins, Conor Burnell

PRODUCENT:
United Fall

ZA FINANČNÍ PODPORY:
Arts Council of Ireland and Culture Ireland

PREMIÉRA:
6. 11. 2019, Carlow

DÉLKA:
40 min

VĚK:
8+

Festival TANEC PRAHA 2024 se koná pod záštitou prezidenta republiky Petra Pavla.

Inscenace Birdboy je věnována všem, kteří nezapadají. Všem mladým lidem, kteří se ještě hledají a jejich vlastní jedinečnost jim může způsobovat úzkosti a vyvolávat dojem, že jsou na světě sami.

Dynamické sólo v podání tanečníka Kévina Coquelarda je oslavou všech outsiderů a všech divností, kterým se oddáváme, když máme pocit, že se nikdo nedívá. V jednu chvíli se zběsile noří do vlastního světa  v další se uzavírá do izolace a osamělosti. Proces, kterým na jevišti prochází, je humorný, dojemný a nabízí divákovi hluboký pocit osvobození od předsudků dnešního světa. Choreografická práce Emmy Martin je surová i groteskní, předně však zprostředkovává realistický ponor do prožívání a vnímání těch, kteří jsou jiní.

Upozornění pro diváky: představení obsahuje mluvené slovo v anglickém jazyce.
Překlad mluveného slova naleznete ZDE.

 


Emma Martin vystudovala prestižní John Cranko School ve Stuttgartu a Trinity College v Dublinu. Jako choreografka se zaměřuje na oblast tance, divadla, opery a filmu. Vytváří multidisciplinární díla, ve kterých často kombinuje tanec s živou hudbou a divadlem. Zajímají ji vztyčné plochy mezi surovostí a rafinovaností, uměním a populární kulturou, minulostí a budoucností, řádem a chaosem. Založila vlastní produkční společnost United Fall a své inscenace uvádí napříč Evropou a Velkou Británií.
 

www.unitedfall.com

​  ​  

 

Vstupenky

Foto: Luca Truffarelli
Foto: Luca Truffarelli
Foto: Luca Truffarelli
Foto: Luca Truffarelli

#tanecpraha